Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Wyciągi narciarskie mogą działać. Prawnik: błąd w rozporządzeniu

39
Podziel się:

Obostrzenia wprowadzone przez polski rząd budzą mnóstwo kontrowersji. Nie brakuje takich, którzy uważają, że aktualnie obowiązujące restrykcje to duża przesada. Prawnicy powątpiewają natomiast w to, czy wszystkie zasady mają odpowiednie podstawy prawne.

Wyciągi narciarskie mogą działać. Prawnik: błąd w rozporządzeniu
Kolejki i wyciągi górskie nadal mogą działać (Pixabay)

Od poniedziałku do 17 stycznia zamknięte są stoki narciarskie. To pokrzyżowało plany wielu Polaków, którzy marzyli o rodzinnych wyjazdach.

Mecenas Piotr Schramm zwraca uwagę na to, że wyciągi narciarskie czy też kolejki linowe mogą pozostać czynne. Ekspercka analiza wspomnianego prawnika wskazuje na to, że rząd w rozporządzeniu wyłączył działalność obsługi stoków narciarskich poprzez wskazanie działu 93.0 Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD), a funkcjonowanie kolejek linowych naziemnych i nadziemnych i wyciągów narciarskich objęte jest działem 49.39.Z.

Nie ma zatem podstawy prawnej dla zamknięcia od dziś wyciągów w Polsce. Raz jeszcze namawiam do skrupulatności i rzetelności w prowadzeniu analiz - napisał Piotr Schramm na Facebooku.

Ważna informacja dla turystów

Analiza przepisów daje taki wniosek, że część wyciągów lub kolejek nadal może funkcjonować, ale tylko w celach transportowych. Właśnie dlatego nie zamknięto kolejek na Gubałówkę, Jaworzynę Krynicką i Górę Żar.

Obecnie nie wjedziemy na Kasprowy Wierch. Przyczyną nie są jednak obostrzenia, ale silny wiatr halny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(39)
Znawca
2 lata temu
Na nartach zjeżdżać nie można ale na sankach z poewnością już można
Domino
2 lata temu
Gdy za twoje błędy płaci kto inny masz to gdzieś. Nie ma kto ich rozliczyć z ich bubli. W zakładzie pracy taki pracownik wyleciałby z pracy za niekompetencję.
Krt
2 lata temu
Prawo i sprawiedliwość a prawa nie znają .Takie cuda tylko w Polsce . Pozdrawiam z wolnej UK . Męczcie się dalej ha ha
Dziadek
2 lata temu
Panie mecenasie, toż te ustawy i rozporządzenia piszą pana koledzy a nie Kowalski, mechanik samochodowy. I co najgorsze, piszą TAK, żebyście mieli stałe zatrudnienie. Gdyby ustawa była jednoznaczna i jasna, prawnik byłby niepotrzebny... Może dożyję kiedyś?
jasio
2 lata temu
tak to jest jak się klepie po nocach w sejmie nie słuchając nikogo poza jednym ...
korepetycje
2 lata temu
ależ ty mądry!!! żenada taki jak poseł iza leszczyna z po / punkt procentowy a procent nie odróżnia brak wiedzy a zabiera głos/ a teraz do tego pana : uwaga : nauka za darmo : - Ośrodek narciarski nie służy celom transportowym, a właśnie celom rekreacyjnym, turystycznym i sportowym (infrastruktura ośrodka narciarskiego służy przecież uprawianiu narciarstwa) – co ma swoje odzwierciedlenie w PKD z działu 93 - - Co innego w przypadku kolei o charakterze stricte transportowym (służącym ogólnym potrzebom transportowym) – wtedy mamy do czynienia z transportem i kodem PKD 49.39. W przypadku ośrodków narciarskich – właściwy jest jednak dział 93 PKD -
Nina
2 lata temu
czy to knot prawny, czy celowe działanie?
wb.
2 lata temu
Niechlujstwo czy celowe działanie?. Nieliczni ludzie mają wgląd w treść aktów prawych u z reguły bazują na medialnych komunikatach przygotowywanych prze takich samych laików jak oni. To wykorzystują rządzący co innego zawierając w akcie prawnym i co innego podając jako obowiązujące w komunikatorach. i "radosna prawo twórczość" kwitnie.
proste
2 lata temu
Przy slalomie można się łatwiej zarazić korona wirusem, nie wspominając o kolejkach do wyciągu.
żałosne
2 lata temu
ta twarz i wszystko na ten temat
Marshall
2 lata temu
Definicja pisowców: interdyscyplinarni dyletanci!
Tomek
2 lata temu
Chłop szuka dziury w całym. Zakaz to zakaz i tyle.
Powodzenia
2 lata temu
W KAŻDEJ ustawie made by Sejm są takie błędy. Problem w tym, że potem dochodzi do procesów przed sądami no i tam interpretacja tych błędów jest taka, że owszem tak stoi błędnie w ustawie ale wiadomo co miał legislator na myśli. Tyle w temacie. Otwierajcie wyciągi a potem piszcie do Pana mecenasa Schramaa, żeby Was reprezentował pro bono przed sądami albo w sporach z sanepidem.
Goral
2 lata temu
Po co ta pruzna dyskusja, jest zakaz to jest zakaz. A wy ciagle cos kombinujecie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić