Robert Czykiel| 

Wygrał fortunę w EuroJackpot. W kilka lat wydał 200 mln zł

30

Pewien Szkot z dnia na dzień stał się niesamowicie bogaty. Fortuna zdobyta na loterii zaczęła jednak w szybkim tempie topnieć...

Wygrał fortunę w EuroJackpot. W kilka lat wydał 200 mln zł

W 2011 roku padła rekordowa wygrana w loterii EuroJackpot. Szczęście uśmiechnęło się do Colina Weira ze Szkocji. W jednej chwili został milionerem, a na jego konto trafiło 161 mln funtów (ponad 800 mln zł). Bogactwem nacieszył się osiem lat, bo zmarł w grudniu ubiegłego roku.

Wydał 200 mln zł w kilka lat

Teraz w brytyjskich mediach znowu jest o nim głośno. Tamtejsze tabloidy dotarły do informacji, jak Colin wydawał pieniądze.

Policzono, że szkocki milioner tygodniowo wydawał około 100 tys. funtów. Do momentu śmierci miał około 40 mln funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje 200 mln zł.

Zobacz także: Jak on to zrobił? zarobił 2,5 mln w jeden dzień

Oczywiście sztuką jest w tak krótkim czasie wydawać tyle gotówki. Colin jednak na niczym nie oszczędzał. Miał kolekcję dzieł sztuki, luksusowe samochody, drogą biżuterię i bardzo drogą rezydencję.

Szkot chętnie dzielił się fortuną z bliskimi. Przekazywał także pieniądze ukochanemu klubowi piłkarskiemu Partick Thistle FC, a potem został jego większościowym udziałowcem.

Zaplanował nawet swój pogrzeb i na stypę kazał wydać aż milion funtów. Ostatecznie spora część pieniędzy z loterii pozostała. Majątek odziedziczyły córki mężczyzny.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić