Wykorzystywał dzieci. Skazano go na karę 129 lat pozbawienia wolności

71

Dobiegł końca jeden z najgłośniejszych procesów dotyczących wykorzystywania dzieci ostatnich lat. Peter Scully przez całe lata wymykał się sprawiedliwości. Pedofil i handlarz żywym towarem uciekł przed więzieniem do innego kraju. Niedługo cieszył się swobodą.

Wykorzystywał dzieci. Skazano go na karę 129 lat pozbawienia wolności
Peter Scully dopuszczał się nie tylko wykorzystywania nieletnich, lecz także handlu ludźmi (YouTube, 60 Minutes Australia)

Jak informuje portal Independent, wyrok został wydany przez sąd w Cagayan de Oro na Filipinach. Właśnie do tego kraju w 2011 roku Peter Scully uciekł z Australii. Jednak już cztery lata później miejscowa policja namierzyła pedofila i aresztowała.

Peter Scully skazany na Filipinach. Wyrok – 129 lat

Peter Scully i troje współoskarżonych usłyszeli łącznie aż 60 zarzutów. Wszyscy czworo zdecydowali się zawrzeć umowę z prokuraturą, w konsekwencji czego Scully otrzymał wyrok 129 lat pozbawienia wolności, jego partnerka ma spędzić za kratami 126 lat, a pozostali — po 90.

To wielkie zwycięstwo nie tylko dla nas, prokuratorów z Departamentu Sprawiedliwości, ale co ważniejsze, jest to wielkie zwycięstwo ofiar, które przeżyły — podsumował wyroki Merlynn Barola-Uy, prokurator regionalny (Independent).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Umówił się z małoletnią. Został zatrzymany

Zbrodnie, jakich dopuścił się Peter Scully, wywołały na Filipinach ogólnokrajową debatę na temat kary śmierci. Społeczeństwo zaczęła domagać się jej przywrócenia z przeznaczeniem dla osób, które mają na koncie wyjątkowo okrutne przestępstwa. 52-latek reżyserował filmy z aktami wykorzystywania oraz torturowania dzieci.

52-latek nie tylko reżyserował drastyczne filmy "dla dorosłych", lecz także sam wykorzystywał dzieci. Dopuścił się między innymi gwałtu na 18-miesięcznym dziecku. Swoje "produkcje" dystrybuował za pośrednictwem głębokiej sieci.

Peter Scully sam domagał się postawienia go przed sądem na Filipinach. 52-latek obawiał się powrotu do ojczystego kraju, ponieważ wówczas musiałby dodatkowo odpowiedzieć za oszustwa.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić