Kamil Różycki
Kamil Różycki| 

Wymusiła pierwszeństwo i spowodowała wypadek. 14-latka trafiła do szpitala

19

W środę (23.05) w miejscowości Gurcz doszło do niebezpiecznego wypadku z udziałem 14-letniej rowerzystki. Jadąc w kierunku Ryjewa, wymusiła pierwszeństwo przejazdu, w konsekwencji czego doszło do potrącenia. Obrażenia dziewczyny były na tyle poważne, że konieczna okazała się interwencja LPR.

Wymusiła pierwszeństwo i spowodowała wypadek. 14-latka trafiła do szpitala
Wypadek z udziałem 14-latki (Getty Images, lOvE lOvE)

W środę 23 maja chwilę grozy przeżyli rodzice pewnej 14-latki. Około godziny 17:00 była ona uczestniczką wypadku, w którym odniosła bardzo poważne obrażenia. Ze względu na nie dziewczynka została przetransportowana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala.

Do wypadku doszło w miejscowości Grucz na Pomorzu. Jadąca tam 14-letnia dziewczyna, gdy dojechała do skrzyżowania, wymusiła pierwszeństwo 33-letniemu kierowcy audi. Ten ze względu na prędkość i odległość od rowerzystki nie zdołał zatrzymać samochodu, przez co doszło do niebezpiecznego potrącenia.

Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 33-letniego kierowcy audi oraz nieletniej, które wykazało, że oboje byli trzeźwi. Ze zdarzenia drogowego funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która trafi do wydziału kwidzyńskiego sądu, który zajmuje się sprawami nieletnich. - informuje w komunikacie KPP w Kwidzynie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Na hulajnodze wjechał wprost pod koła auta. 10-latek był bez szans

Policja apeluje do rodziców i dzieci jeżdżących na rowerze

Po krótkim dochodzeniu policji jako sprawcę wypadku uznano 14-letnią dziewczynę. Ze względu na młody wiek sprawczyni zebrane materiały dowodowe policjanci przekazali do sądu, który zajmuje się sprawami dla nieletnich.

Jednocześnie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie zaapelowali do rowerzystów o przestrzeganie przepisów drogowych. Zwrócili się także specjalnie do rodziców nieletnich dzieci, by swoim postępowaniem na drodze dawali oni dobry przykład swoim pociechom.

Pamiętajcie, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby w wieku od 10 do 18 roku życia poruszające się rowerem po drogach publicznych powinny mieć kartę rowerową. Dla młodych osób jest to pierwszy dokument uprawniający do legalnego poruszania się po drogach publicznych bez opieki osoby dorosłej. Jest to dokument, który potwierdza, że taka osoba ma wiedzę i umiejętności techniczne pozwalające mu bezpiecznie i rozsądnie korzystać z drogi. - apeluje KPP w Kwidzynie.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić