Wynajmowali pokoje w Puławach. Teraz odpowiedzą za sutenerstwo

223

Mundurowi z Komendy w Lublinie zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 45, 49 i 53 lat oraz 52-letnią kobietę. Grupa zajmował się m.in. zamieszczaniem ogłoszeń w Internecie, udostępnianiem lokalu do usług seksualnych i kontaktem z osobami korzystającymi z tych usług. Do nielegalnego procederu dochodziło w Puławach. Dowódcą zespołu był 49-latek. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostałej trójce do 5 lat.

Wynajmowali pokoje w Puławach. Teraz odpowiedzą za sutenerstwo
x (lubelska.policja.gov.pl)

W środę (9 sierpnia) policja poinformowała o rozbiciu działającej w Puławach zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej zyski z nierządu.

Działalność sutenerów rozpracowali kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. To właśnie zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił zatrzymać czterech podejrzanych oraz doprowadzić ich do Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Podkreślmy, że wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Zostali także tymczasowo aresztowani przez sąd.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kielce. Dziecko spacerowało po parapecie.

Z dostępnych informacji wynika, że za kierowanie grupą odpowie 49-latek z gminy Puławy, który do zalegalizowania pracy kobiet uprawiających prostytucję, założył fikcyjną firmę zajmującą się wynajmowaniem pokoi oraz sprzątaniem.

W ten sposób wspólnie z pozostałymi zatrzymanymi czerpał korzyści majątkowe z nierządu ob. Ukrainy - przekazał nadkomisarz Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Dodał, że na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli od podejrzanych ponad 50 tysięcy złotych. "Za popełnienie przestępstwa liderowi grupy grozi do 10 lat więzienia, a pozostałym do lat 5" - poinformował Andrzej Fijołek.

"Wynajmowali pokoje"

Wiadomo również, że biznes kręcił się w kamienicy, która kiedyś stanowiła współwłasność małżeńską 53-latka i 52-latki, którzy są teraz po rozwodzie.

Na tę nieruchomość szef grupy zarejestrował swoją działalność gospodarczą. Teoretycznie wynajmował w budynku pokoje, a Ukrainki, które tam mieszkały, również teoretycznie były zatrudnione jako panie sprzątające.

Pozostali członkowie grupy mieli różne role do spełnienia. Zamieszczali ogłoszenia w prasie czy internecie, czasem dowozili klientów, robili zakupy, zajmowali się tymi kobietami itd - tłumaczy kom. Fijołek.
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić