aktualizacja 

Wyrok dla kanibala z Idaho. Zabił, a potem zjadł 70-latka!

34

Ta zbrodnia wstrząsnęła amerykańskim stanem Idaho. 40-letni James Russell bestialsko zabił 70-letniego mężczyznę. Następnie zwłoki poćwiartował na kawałki, ugotował je w mikrofalówce i zjadł. Jak tłumaczył organom ścigania, liczył, że po spożyciu ludzkiego ciała "uleczy swój mózg". Właśnie zapadł wyrok sądowy na kanibala.

Wyrok dla kanibala z Idaho. Zabił, a potem zjadł 70-latka!
Kanibal z Idaho usłyszał wyrok. (Pixabay(Shutterbug75), Twitter(Daily Star))

O sprawie pisze "Daily Star". 70-letni David M. Flaget był dozorcą majątku dziadka kanibala. We wrześniu 2021 roku zaniepokojona rodzina zgłosiła na policję zaginięcie seniora. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania. W końcu trafili na makabryczne znalezisko. Zmasakrowane ciało staruszka znajdowało się w jego własnej ciężarówce.

Sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna zmarł na skutek urazu głowy i szyi od narzędzia tępokrawędzistego. Na jaw wyszło też, że ofiara miała odcięte kawałki ciała. Podejrzenia szybko padły na 40-latka, który jako jedyny mieszkał w pobliżu ukrycia ciała nieboszczyka.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zamordował 70-letniego dozorcę, a następnie go zjadł

Morderca nie zdążył nawet ukryć śladów zbrodni. W jego domu mundurowi mieli znaleźć duże ilości krwi, także w mikrofalówce oraz naczyniach. Przeprowadzono badania DNA, które udowodniły, że to materiał genetyczny 70-latka. Niedługo potem kanibal przyznał się, że pozbawił życia seniora.

Funkcjonariuszom powiedział, iż liczył na to, że spożycie mięsa z człowieka "uleczy jego mózg". Teraz zapadł wyrok na zabójcę. Otrzymał on karę dożywotniego więzienia bez możliwości starania się o przedterminowe zwolnienie. Resztę swojego życia spędzi za więziennymi kratami. Chodzi o ochronę społeczeństwa.

Choroba psychiczna oskarżonego jest z jednej strony okolicznością łagodzącą, ale z drugiej przemawia za surowym wyrokiem. Nie ma innej możliwości, by zabezpieczyć przed tym człowiekiem społeczeństwo - dodała sędzia Buchanan.

Morderca przeprosił w sądzie za swój bestialski czyn. Wyznał, że żałuje, iż nie ma technologii, która pozwoliłaby przywrócić jego ofiarę do życia.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić