Wyrzucił śmieci na prywatnej posesji. Zdradził go pewien bardzo istotny szczegół

25
Podziel się:

W miejscowości Stępków (woj. lubelskie) ktoś ''pomylił'' prywatną posesję z wysypiskiem śmieci. Zdarzyło się to nie po raz pierwszy, dlatego właściciel zgłosił sprawę policji. Jak się okazało, osoba, która wyrzuciła śmieci, zostawiła po sobie ślad, ułatwiając pracę policjantom.

Wyrzucił śmieci na prywatnej posesji. Zdradził go pewien bardzo istotny szczegół
Wyrzucił śmieci na prywatnej posesji (Lubelska Policja)

Pewien 24-letni mieszkaniec Parczewa sądził, że może bezkarnie pozbyć się śmieci w miejscu, w którym z całą pewnością nie powinny się one znaleźć. Młody mężczyzna porzucił odpady na terenie prywatnej posesji. A że nie było to pierwsze tego typu zdarzenie, sfrustrowany właściciel zgłosił sprawę policji.

Jak przekazała sierż. sztab. Ewelina Semeniuk z parczewskiej policji, wśród śmieci porzuconych w miejscowości Stępków (w powiecie parczewskim), znalazły się m.in. szyby okienne oraz szyba czołowa pojazdu. Tyle wystarczyło, by ustalić, kto pozbył się śmieci w niedozwolonym miejscu.

24-latek myślał, że pozostanie nieuchwytny. Zgubiła go pozostawiona na wyrzuconej przedniej szybie pojazdu czytelna nalepka z numerem rejestracyjnym samochodu – zaznaczyła Semeniuk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Historyczne odkrycie na placu budowy w Warszawie. To odsłoniła koparka

Był zaskoczony, gdy zobaczył policjantów

Co prawda pojazd został sprzedany 4 lata temu innej osobie, mimo to mundurowym udało się wpaść na trop sprawcy. Okazał się nim właśnie 24-letni mieszkaniec Parczewa.

Młody mężczyzna nie spodziewał się wizyty policjantów. Był bardzo zaskoczony faktem, że mundurowym udało się ustalić, do kogo należą śmieci. Przyznał się do wyrzucenia szyb.

Teraz 24-latek będzie musiał wypić piwo, którego sobie nawarzył, a raczej posprzątać śmieci, które wyrzucił w niedozwolonym miejscu. Został też ukarany mandatem karnym.

Warto przypomnieć, że — zgodnie z Ustawą z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach — każdy ma obowiązek właściwego postępowania ze śmieciami. Osoby, które o tym zapominają, muszą się liczyć z dotkliwymi karami finansowymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić