Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Z komendy policji w Zamościu zniknęło 20 tys. paczek papierosów. Winnych nie znaleziono

110
Podziel się:

Skandal na policji w Zamościu. Z tamtejszej komendy "wyparowały" papierosy z przemytu warte 200 tysięcy złotych! To prawie 20 tys. paczek, które dotarły do Polski nielegalnie. Po roku czasu Prokuratura Okręgowa w Lublinie umorzyła śledztwo w tej sprawie "wobec niewykrycia sprawców".

Z komendy policji w Zamościu zniknęło 20 tys. paczek papierosów. Winnych nie znaleziono
Z komendy policji w Zamościu wyciekło 20 tys. paczek papierosów. Winnych nie znaleziono (Pixabay)

Szokujące doniesienia z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu pojawiły się już rok temu. Sprawa jest bardzo poważna, bo z policyjnego magazynu zniknęły papierosy za 200 tysięcy złotych!

Zgromadzone w komendzie policji papierosy były dowodem w sprawie przeciwko przemytnikom papierosów. Wiadomo, że z policyjnych magazynów wyparowało dokładnie 19 888 papierosów, czyli 1988 kartonów i dwie paczki.

To gruba afera, przecież 20 tys. paczek papierosów nie zmieści się w walizce, plecaku czy torbie podróżnej. Do wywiezienia takiego transportu potrzebna byłaby co najmniej półciężarówka albo dostawczak. No chyba, że papierosy po kilka paczek dziennie wynosiłaby cała komenda - śmieje się jeden z emerytowanych policjantów z Zamościa, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".

Sprawa została zgłoszona do prokuratury - początkowo zamojskiej, ale została potem przekazana do Lublina. Jak podkreśla "Dziennik Wschodni", policyjne postępowania wyjaśniające zakończyło się latem zeszłego roku stwierdzeniem "nieprawidłowości oraz naruszeniem dyscypliny służbowej przez funkcjonariuszy zamojskiej komendy". W efekcie komendant miejski w Zamościu wyciągnął konsekwencje wobec swoich podwładnych.

Jeden z funkcjonariuszy został ukarany naganą, drugi ostrzeżeniem o niepełnej przydatności do służby na zajmowanym stanowisku - informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Skandal na policji w Zamościu. Prokuratura umorzyła śledztwo

Śledztwo prowadzone było w kierunku włamania i kradzieży. Zostało jednak ostatecznie umorzone (w marcu tego roku - red.), gdyż... w toku postępowania nie zdołano ustalić sprawcę.

Dwóm policjantom, którzy nadzorowali pracę swojej podwładnej, można byłoby stawiać zarzuty niedopełnienia obowiązków, gdyby w toku śledztwa wykazano, że postępowanie, za które ponieśli konsekwencje służbowe, było celowym i świadomym działaniem na szkodę interesu publicznego. A tego dowieźć się nie udało - mówi prokurator Agnieszka Kępka.
Zobacz także: Czy Julia Wieniawa czuje się seksbombą?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(110)
cccc
4 dni temu
widział ktoś uczciwego policjanta,był by to chyba cud
starszy_1
4 dni temu
Chłopcy z posterunku podzielili się po równo i dlatego nie było komu zeznawać przeciwko sobie.
Jatoja
4 dni temu
,,Skandal na policji" XD ,,wyparowało dokładnie 19 888 papierosów", to tylko jakieś 1000 paczek, 100 sztang. No ale zaraz czytamy ,,to jakieś 1988 kartonów". Matko, polskiego nie znacie, matematyka też jest niepojęta dla pseudo redaktorów.
Swojak
4 dni temu
Zgubić fajki trzeba być naprawdę nieźle roztrzepanym aby zgubić fajki za dwadzieścia kola
Nikki
4 dni temu
Jedno jest pewne na 100%, że taka ilość papierosów, na pewno poszła z dymem.
Zofia
4 dni temu
Dowody w sprawie na pewnie już dawno zostały sprzedane na targowisku.
Krzysiek
4 dni temu
Śledztwo umorzono bo jak można policję oskarżać o kradzież, jak policja jest od tego żeby łapać złodziei, ale nie swoich pracowników.
FORMOZA
4 dni temu
Co znowu w Firmie światło zhasło. A monitoring oddali do serwisu. Standart
Rde
4 dni temu
Futro z misia
Tgf
4 dni temu
Futro z misia
TUSKOLAND
4 dni temu
Zamościu ŻĄDZI PO TO WIADOMO
Zbyszek
4 dni temu
to jak się tam ci chłopaki z CBOŚ starali oni pewnie odsypiają te poranne najścia na ludzi
Hudini
4 dni temu
Zwykłego zjadacza chleba za kradzież wsadzają na 5 lat więzienia a pieski są niewinne. Mam kumpla z liceum jest policjantem pokazywał nagrania jak niby niszą odebrane narkotyki dilerom heh koka hera hasz ganja LSD na wtórny rynek :) papierosy za 75% idą do barów a hajc na lewo dla psiarni i naczelnika. Obudźcie się ludzie bo pranie braina macie. Jak można karać złodzieja będąc złodziejem niezła hipokryzja
emeryt
4 dni temu
matematyka się kłania redaktorze ..................
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić