o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Zaczął strzelać na środku ruchliwej ulicy. To był sygnał do startu

4
Podziel się

W miejscowości Fontanka pod Odessą mężczyzna zaczął strzelać z karabinu maszynowego na środku ruchliwej ulicy. Kierowcy zatrąbili z aprobatą i zaczęli nielegalne wyścigi w luksusowych autach — był to element wesela. Na szczęście nikt nie został ranny, a sprawców zamieszania zatrzymano.

Zaczął strzelać na środku ruchliwej ulicy. To był sygnał do startu
Kaukaskie wesele w środku miasta (YouTube)
bEDJhZvp

Do zdarzenia doszło w centrum ukraińskiej miejscowości Fontanka, która sąsiaduje z Odessą. Na nagraniach widać, jak mężczyzna zaczyna strzelać z karabinu maszynowego w powietrze na środku ruchliwej ulicy. Strzelec jest otoczony luksusowymi samochodami, które zaczynają trąbić z aprobatą. Później na skrzyżowaniu kierowcy w drogich samochodach organizują nielegalne wyścigi z dryfowaniem.

Jak informuje lokalny portal "Dumskaya", do zdarzenia doszło w kilkudziesięciu metrach od dużego odeskiego centrum handlowego Riviera. Według wstępnych doniesień, w ten sposób miejscowa wspólnota Czeczenów świętowała wesele. Okazuje się, że przyjęcie zorganizowano w pobliskiej restauracji "Morze". Później te informacje potwierdzili funkcjonariusze. Na miejsce wysłano oddziały specjalne policji.

bEDJhZvr

Sprawców zatrzymano. Nikt nie ucierpiał

Aby zatrzymać sprawców, policja rozpoczęła operację specjalną. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych potwierdziło później, że strzelca zatrzymano. Według świadków uzbrojeni funkcjonariusze weszli do restauracji, gdzie przedstawiciele diaspory czeczeńskiej świętowali ślub i zatrzymali kilku mężczyzn. Zostali "położeni na ziemi twarzą w dół i skuto ich kajdankami" - piszą świadkowie na Telegramie.

Policja obiecuje, że winni "zostaną ukarani zgodnie z prawem". Mężczyźnie, który zaczął strzelać w miejscu publicznym grozi od 3 do 7 lat więzienia. Broń została zabezpieczona i wysłana na specjalistyczne badania. Oprócz niego zatrzymano także innego mężczyznę, który "dryfował" na drodze i narażał innych kierowców na niebezpieczeństwo. Grozi mu kara administracyjna. W wyniku zdarzeń nikt nie ucierpiał.

bEDJhZvx

Ukrainiec przeszedł na islam

Mężczyzna, który strzelał z karabinu maszynowego na przedmieściach Odessy na

"czeczeńskim weselu", okazał się Ukraińcem, który przeszedł na islam. Według agencji UNIAN mężczyzna mieszka w mieście Jużnyj, kilkanaście kilometrów od Odessy. Jego rodzice są prawosławnymi Ukraińcami.

bEDJhZvy

Po ukończeniu studiów został członkiem islamskiej społeczności etnicznej w Odessie, przyjął islam wraz z bratem i zmienił nazwisko na muzułmańskie. W nagraniu, gdzie mężczyzna zaczyna strzelać z karabinu maszynowego na środku drogi, inni uczestnicy imprezy zwracają się do niego używając muzułmańskiego imienia.

Później pojawił się film, na którym mężczyzna przeprasza za swoje zachowanie. "Ja, Kirill Igorewich Kramarenko, przepraszam mieszkańców Odessy za moje niewłaściwe zachowanie. Szczerze żałuję i zobowiązuję się, że nie będę już więcej popełniał takich czynów” – powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDJhZvS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Chh
2 miesiące temu
Potrafię czytać i poprawnie pisać. Szukacie redaktora?
wqrwiony
2 miesiące temu
Czeczeńcy i wszystko jasne.Tacy sami bandyci jak inżynierowie.
Twój nick
2 miesiące temu
Jak dryfuje auto,
bEDJhZvT
Rechot losu
2 miesiące temu
strzelanie w górę z ostrego nie jest bezpieczne, pocisk jak spadnie i trafi w głowę zabije , ale prawdopodobieństwo jest BARDZO mało , tak małe jak zrozumienie zasad ekonomii przez PISowca
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić