aktualizacja 

Zaginięcie Madeleine McCann. Dotarli do nowych dowodów

193

Detektywi prowadzący sprawę zaginięcia Madeleine McCann nie kryją pewności, że to Christian Brueckner stoi za zaginięciem dziewczynki. Telewizja Sat. 1 przygotowała film dokumentalny na temat sprawy. Dziennikarze mieli dotrzeć do ważnych dowodów. Co na to rodzice?

Zaginięcie Madeleine McCann. Dotarli do nowych dowodów
Jeśli Madeleine McCann żyje, dziś ma już 18 lat (Getty Images)

Mimo że Christian Brueckner pozostaje głównym podejrzanym w sprawie McCann, oficjalnie nie usłyszał żadnych zarzutów. Detektywi wstrzymują się z oskarżeniem Bruecknera do czasu zdobycia dowodów, które nie zostaną odrzucone przez sąd.

Zaginięcie Madeleine McCann. Rodzice reagują na nowe doniesienia

Zespół dziennikarzy Sat. 1, który pracował nad dokumentem poświęconym sprawie Madeleine McCann, podzielił się swoimi ustaleniami z funkcjonariuszami policji. Ci z kolei zdecydowali się na ujawnienie tych informacji opinii publicznej.

Jak informuje The Sun, dziennikarze Sat. 1 mieli zdobyć dowód na to, że Christian Brueckner był w pobliżu Praia da Luz, w nocy zniknięcia Madeleine McCann. Juliane Ebling, redaktor naczelna, zauważyła, że w sprawie pojawiło się wiele niemieckich wątków.

Smutna historia Madeleine McCann to opowieść, w której pojawiło się wiele niemieckich wątków. Sprawa toczy się przed Sądem Okręgowym w Brunszwiku, ponieważ głównym podejrzanym jest Niemiec Christian B. W jego środowisku jest wiele Niemek i mężczyzn, którzy potrafią opisać poszczególne wątki dotyczące zbrodni – zauważyła Juliane Ebling (The Sun).
Zobacz także: Zobacz też: Zaginięcie Madeleine McCann. Teoria prywatnego detektywa

Do ostatnich doniesień odnieśli się rodzice zaginionej Madeleine McCann. Rzecznik pary – w ich imieniu – wyraził ubolewanie, że funkcjonariusze policji nie dzielą się z bliskimi dziewczynki najnowszymi ustaleniami. Poruszył także temat Christiana Bruecknera.

Policja nie mówi nam, co się dzieje, (...) jeśli to on, a nie ma na to bezpośrednich i rozstrzygających dowodów, może nigdy się nie przyznać. Teraz nie puszcza pary z ust — mówił rzecznik państwa McCann (The Sun).

Rodzice Madeleine McCann nie kryli ulgi, że Christian Brueckner pozostaje w więzieniu, gdzie odsiaduje wyrok za gwałt. Przypomnieli, że Brueckner już od dawna znajduje się w centrum zainteresowania niemieckiej policji. Para obawia się również, że nigdy nie dowie się, co spotkało ich córeczkę.

Może się niestety zdarzyć, że nigdy nie dowiemy się, co stało się z Madeleine. Ale mamy nadzieję, że się dowiemy. Mamy nadzieję, że po tych wszystkich latach się dowiemy — przekazali za pośrednictwem rzecznika państwo McCann (The Sun).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić