Zaginięcie Madeleine McCann. Prokuratorzy "pewni w 100 procentach"

61

Niemieccy prokuratorzy są "w 100 procentach pewni", że skazany pedofil i gwałciciel Christian Brueckner zamordował Madeleine McCann - donosi "Daily Mail". Planują oskarżyć go w przyszłym roku.

Zaginięcie Madeleine McCann. Prokuratorzy "pewni w 100 procentach"
Prokuratorzy są pewni, kto zabił Madeleine McCann (Italian Carabinieri Press Office)

Niemiecki prokurator Hans Christian Wolters powiedział, że śledczy są już "pewni", że mają właściwego człowieka i wystarczające dowody, aby oskarżyć go w sprawie Madeleine McCann. - Jesteśmy pewni, że mamy człowieka, który ją porwał i zabił - powiedział Wolters dla "The Mirror".

Zaginięcie Madeleine McCann. Prokuratorzy są pewni

Skazany pedofil Christian Brueckner odsiaduje wyrok w więzieniu o zaostrzonym rygorze w Oldenburgu w północnych Niemczech. Śledczy mają nadzieję na wniesienie oskarżenia przeciwko 44-latkowi w przyszłym roku.

Teraz moglibyśmy go zaatakować. Teraz mamy te dowody. Ale nie chodzi tylko o oskarżenie go - chcemy oprzeć to o możliwie najlepszy materiał dowodowy. Kiedy wciąż istnieją pytania, nonsensem byłoby oskarżać, a nie czekać na odpowiedzi, które mogłyby wzmocnić naszą pozycję - stwierdził Wolters.

Prokurator dodał, że śledztwo będzie kontynuowane tak długo, aż "będziemy mieli tropy lub informacje, którymi będziemy mogli się kierować". Powiedział, że dotychczasowe dowody obejmują analizę telefonu Bruecknera oraz jego rzekome przyznanie się do przestępstwa przyjacielowi.

44-latek stał się podejrzanym w sprawie w 2017 roku. Podobno mieszkał w kamperze niedaleko Praia da Luz, gdzie mieszkała Madeleine i jej rodzina, kiedy dziewczynka zniknęła. Brueckner jest również podejrzany w sprawie kilku innych ataków, w tym na 10-letnią dziewczynkę, a także morderstwa nastolatka w Belgii, które ujawniono na początku tego miesiąca. 

Brueckner podobno mówił, że policja nie ma "odrobiny dowodu" łączącego go ze sprawą i śledczy "chwytają się brzytwy w poszukiwaniu nowych tropów", aby go skazać. Źródło twierdziło również, że Brueckner "wciąż upiera się, że nie ma nic wspólnego ze zniknięciem Maddie" i uważa, że ​​"policja po prostu zabiega o rozgłos, stale łącząc go ze sprawą".

Madeleine McCann zniknęła w 2007 roku w wieku trzech lat z wakacyjnego mieszkania w Portugalii podczas wyjazdu z rodziną. W zeszłym roku władze powiedziały rodzicom dziewczynki, Kate i Gerry'emu McCann, że mają dowody, że ich córka już nie żyje, bez podania szczegółów.

Nie mamy ciała ani DNA, ale mamy inne dowody. Nie mogę powiedzieć, na jakiej podstawie zakładamy, że nie żyje. Ale dla nas nie ma innej możliwości. Nie ma nadziei, że żyje - Wolter powiedział "The Mirror".
Zobacz także: Pobicie w Zawierciu
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić