Jan Manicki
Jan Manicki| 

Zamach na Kapitol. Nie żyje policjant raniony nożem

34

W piątek wieczorem miał miejsce kolejny atak na Kapitol Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie. Samochód wjechał w barykadę na północ od budynku. Jak poinformowały amerykańskie służby bezpieczeństwa, jeden z policjantów został śmiertelnie ugodzony nożem.

Zamach na Kapitol. Nie żyje policjant raniony nożem
Na Kapitolu Stanów Zjednoczonych doszło do kolejnego zamachu (YouTube, NBC)

Do zdarzenia doszło po godz. 13 lokalnego czasu. Jeden ze strażników Kapitolu został raniony nożem i mimo szybkiego udzielenia pomocy medycznej zmarł w szpitalu. Napastnik został zastrzelony przez służby bezpieczeństwa.

Po staranowaniu barykady pod Kongresem i dwóch stojących przy niej strażników Kapitolu kierowca samochodu wyszedł z niego z nożem i został postrzelony – poinformowała amerykańska stacja NBC News.

Zamachowiec staranował barykadę przez Kongresem. Zaatakował nożem strażnika

Z powodu zagrożenia bezpieczeństwa Kongres został zamknięty. Parlamentarzystów i pracowników Kongresu poproszono, by trzymali się z dala od okien i drzwi. Tym znajdującym się na zewnątrz w pobliżu Kongresu nakazano szukanie schronienia.

Atak na Kapitol. Budynek został zamknięty, miejsce patrolują służby

Krótko po incydencie oddziałom waszyngtońskiej Gwardii Narodowej nakazano zgłosić się po sprzęt. Okolice Kongresu są w tej chwili zabezpieczane przez służby. Do budynku nie da się wejść, ani z niego wyjść.

Jestem zamknięta w budynku Kapitolu. W pobliżu wylądował helikopter – poinformowała reporterka NBC Leigh Ann Caldwell.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jak dotąd nie są znane motywy zamachowca. Służby są na etapie upewniania się, czy zagrożenie już minęło.

To kolejny w ostatnim czasie atak na Kapitol, po tym jak 6 stycznia do budynku amerykańskiego Kongresu wdarli się zwolennicy prezydenta Donalda Trumpa. Domagali się odwrócenia wyniku wyborów prezydenckich. Podczas tamtych zamieszek śmierć poniosło 5 osób.

Obejrzyj także: Zamieszki na Kapitolu. Trump w końcu zabrał głos

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić