Zatrzymali złodzieja w peruce. Grozi mu 15 lat więzienia

2

Krakowscy policjanci zatrzymali w dzielnicy Ruczaj mężczyznę, który próbował ukraść z parkingu samochód. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna miał na głowie czarną perukę. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca odpowiedzialny jest również za inne kradzieże z włamaniem do pojazdów.

Zatrzymali złodzieja w peruce. Grozi mu 15 lat więzienia
Zdjęcie poglądowe (Policja)

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w krakowskiej dzielnicy Ruczaj. Funkcjonariusze w godzinach nocnych zauważyli, że po drodze porusz się samochód, który figurował jako skradziony. Policjanci zatrzymali pojazd, za kółkiem którego siedział 44-letni mężczyzna w peruce.

Kradł samochody i wszystko z ich wnętrza

Ponadto w pojeździe znajdowało się kilka kompletów kluczy do różnych samochodów. Jeden z nich pasował do pojazdu marki BMW zaparkowanego nieopodal. Ponadto kryminalni ustalili, że mężczyzna chwilę wcześniej włamał się do samochodu dostawczego zaparkowanego na jednym z okolicznych parkingów i próbował go ukraść. To mu się jednak nie udało, gdyż został spłoszony.

44-letni mieszkaniec Krakowa został zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna na terenie Krakowa od grudnia 2020 roku dokonał kradzieży z włamaniem do pięciu samochodów. Z ich wnętrza kradł, co się dało, czasami nawet koła.

Prowadził mimo zakazu

Straty wycenione zostały na ponad 104 tys. złotych. Co więcej, funkcjonariusze ustalili, że na początku br. na jednym z krakowskich osiedli mężczyzna uszkodził kable zasilające monitoring. 44-latek kilkukrotnie prowadził też samochód pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdu.

W sumie mężczyzna usłyszał kilkadziesiąt zarzutów m.in. kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży pojazdów, kradzieży kół oraz felg samochodowych, paserstwa, uszkodzenia rzeczy oraz prowadzenia pojazdu pomimo decyzji o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Sprawcy grozi 10 lat więzienia

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, jednak ze względu na to, że popełnił je w recydywie, może mieć wymierzoną wyższą karę, nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Zobacz także: Policyjny pościg w Orłach zakończony dachowaniem
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić