Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Kolejne problemy Grzegorza Brauna. "Pozaprawna próba"

63
Podziel się

Grzegorz Braun znów ma kłopoty. Tym razem są one związane z próbą korekty jego oświadczeń majątkowych. Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu (CIS) Andrzej Grzegrzółka poinformował o "bezprawnych" ruchach posła Konfederacji.

Kolejne problemy Grzegorza Brauna. "Pozaprawna próba"
Grzegorz Braun (Getty Images, Artur Widak)
bEUUNpKd

Grzegorz Braun zwrócił się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek z prośbą o skorygowanie złożonych przez niego w latach 2020-2021 oświadczeń majątkowych.

Teraz jego pismo skomentował dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka. Zaznaczył, że jest ono "dokumentem stojącym w zupełnej sprzeczności z obowiązującymi przepisami".

Korekta oświadczeń majątkowych, którą przedstawił rzeczony poseł, jest de facto pozaprawną próbą zastąpienia uprzednio złożonych dokumentów na nowe z datą wsteczną. Można jednoznacznie stwierdzić, że złożone wczoraj, tj. 22 września 2021 r., dokumenty oświadczeń o stanie majątkowym datowane na 28 maja 2020 r. oraz 26 kwietnia 2021 r. są nieprawidłowe. Korekty powinny nosić datę jej wykonania nie zaś datę korygowanego oświadczenia. Słowem: nie istnieje możliwość wycofania już złożonego dokumentu i zastąpienie go innym - podkreślił, cytowany przez tvp.info.
bEUUNpKf

Grzegorz Braun znów ma kłopot. Zatajał informacje?

Ostatnio o Grzegorzu Braunie zrobiło się głośno ze względu na jego skandaliczny wybryk w Sejmie - skierował w stronę ministra zdrowia Adama Niedzielskiego słowa "będziesz pan wisiał". W środę natomiast "Rzeczpospolita" pisała, że poseł Konfederacji notorycznie nie wpisuje części dochodów do swoich oświadczeń majątkowych.

bEUUNpKl

Z dokumentów wynika, że nie ma nieruchomości ani samochodów. Wykazuje tylko kilkutysięczne oszczędności. Ponadto zarabia co roku około 100 tys. zł z tytułu praw autorskich, umów i tantiem oraz z reklam na YouTube. Nie wykazuje ani sejmowej diety, ani też uposażenia.

Braun postanowił skorygować swoje oświadczenia. - Zechce Pani Marszałek przyjąć korektę składanych przeze mnie w latach 2020-2021 oświadczeń majątkowych, których adekwatność okazuje się nieoczywista - nie czekając zatem na definitywne rozstrzygnięcie wątpliwości interpretacyjnej (wynikającej z wadliwej redakcji formularza) przedkładam oświadczenia zwierające stosowne uzupełnienie w dziale IX. Inne dochody - napisał w oficjalnym dokumencie.

Jeśli istotnie popełniłem błąd, zakładając, że w tym dziale informować winienem tylko o »innych«, nieznanych Kancelarii Sejmu źródłach dochodu (nie zaś o tych doskonale wiadomych, takich jak tzw. dieta parlamentarna czy uposażenie poselskie, które jeśli w ogóle są mi wypłacane, to wszak właśnie na polecenie Pani Marszałek, której zatem zwrotne informowanie o tym fakcie zdawać się musi albo zgoła zbyteczne, albo z lekka absurdalne) – to proszę uznać to ta omyłkę oczywistą, niedyktowaną żadnym szkodliwym wyrachowaniem - dodawał.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUUNpKG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(63)
zyg zag
3 miesiące temu
Czyli próbował ukryć przed sejmem dochody o których wszyscy wiedzieli tzn diety poselskie które dostawał w sejmie jako poseł. Czy on nie wie ze ukrywa sie dochody i majątek o którym nikt nie wie, trzeba sie uczyć od premiera i Obajtka.
mama
3 miesiące temu
Braun miał na myśli ludzi, którzy zarabiają na pandemii i szkodzą Polsce. Ci muszą wisieć.
babcia
3 miesiące temu
Braun ma rację. Wszyscy którzy działają przeciwko Polsce powinni wisieć.
bEUUNpKH
Polak
3 miesiące temu
Ten człowiek tj. Grzegorz Braun nie jest przy zdrowych zmysłach - powinien przestać być posłem !!
akm
3 miesiące temu
Atakują go w każdy możliwy sposób, widać bardzo się go boją.
Beobachter
3 miesiące temu
Czy w związku z tym Braun będzie wisiał?
reflektor
3 miesiące temu
Zgadzam się z panem Braunem że Niedzielskiego i Szumowskiego będziemy musieli postawić kiedyś przed TK oraz pozbawić ich i ich Rodziny majątków .
stoik
3 miesiące temu
Oskarżenia Brauna świadczą że skorumpowani politycy czują się zagrożeni
mechu
3 miesiące temu
Braun będzie szkalowany bo jest jednym z tych którzy chcą w przyszłości postawić przed TK akwizytorów koncernów tj Niedzielskiego , Szumowskiego I MEDIALNYCH ''EKSPERTÓW'' CZYLI Simsona Fijałka , Horbacza I Grześkowiaka
Panie Braun
3 miesiące temu
jesteśmy z Panem i Całą Konfederacją, która jako jedyna Pracuje uczciwie w Sejmie ! Nagroda przy Urnie Wyborczej Was nie ominie ! z Bogiem !
krzych
3 miesiące temu
Proponuje ,zeby Braun zrobił reasumpcje swojego oswiadczenia majatkowego. Jak znowu coś sie nie spodoba PiSowcom,to zrobi kolejna reasumpcje i tak aż do skutku
DareekM
3 miesiące temu
Bandyci,,,zostawcie tego człowieka w spokoju. P.Braun ,, utworz Pan,,,Nowa Solidarność,,,I wyprowadź Pan na ulice potęgę Narodu Polskiego,,jak za Wałęsy.
OtoOto
3 miesiące temu
Banda czworga zwiera szeregi. Zaczyna być niebezpiecznie w POPiSie, a wróg jest dosyć jasno zdefiniowany.
bEUUNpKz
SiSi
3 miesiące temu
Uwazalem tego Pana za inteligentnego czlowieka ale sie pomylilem.Dolaczyl do klubu Mikkego.Poczekam az nago pojdzie po bulki, on tak skonczy( skleroze juz ma).Szczęść Grzegorz.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić