Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Ostatnie dni na spisanie się. W innym razie konsekwencje

8
Podziel się:

Pozostaje coraz mniej czasu na wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Akcja zakończy się 30 września. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Ostatnie dni na spisanie się. W innym razie konsekwencje
Trwa spis powszechny - zdj. ilustracyjne (Pixabay)

Spis powszechny znajduje się na ostatniej prostej. Kto jeszcze nie dopełnił obowiązku, ma ostatnie dni na nadrobienie zaległości.

Główny Urząd Statystyczny organizuje specjalną akcję. Odbędzie się nocne spisywanie dla zapracowanych.

W sobotę, 25 września, odwiedź jeden z wybranych punktów spisowych lub zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99. Czekamy na Ciebie aż do północy - przekarzał GUS.

Spis powszechny. Ile osób się spisało?

W środę prezes Głównego Urzędu Statystycznego Dominik Rozktur przekazał w rozmowie z "Dziennikiem Gazeta Prawna", że prawie 90 proc. osób objętych spisem już wzięło w nim udział.

Przed nami jednak najtrudniejsza końcówka - podkreślił, dodając, że jednak liczy na to, że dużo osób spisze się w ostatnich dniach. Widzimy jednak znaczne przyśpieszenie liczby osób, które się spisują. I to przyśpieszenie będzie rosło, aż pewnie 30 września osiągnie apogeum - zaznaczył.

Spis powszechny. Jak się spisać?

Spis jest przeprowadzany przede wszystkim przez internet. Wystarczy zalogować się na stronie spis.gov.pl i wypełnić znajdujący się tam kwestionariusz.

Rachmistrzowie pojawiają się także w domach. Pukają do drzwi osób, które nie mają dostępu do internetu, a ponadto pełnią dyżury w urzędach. W niektórych przypadkach są również przeprowadzane rozmowy telefoniczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Czarny
8 miesięcy temu
Dlaczego wprowadzacie ludzi w blad? BRAK UDZIALU W SPISIE NIE JEST KARALNY! Karalna jest odmowa wziecia udzialu. Wystarczy wiec nie odbierac nieznanych telefonow i nie otwierac drzwi nikomu, kto sie nie umowil. Tyle w temacie.
Donald
8 miesięcy temu
Ten spis to farsa, przecież wszystkie dane są dostępne w urzędach, bankach, złodziejskim zusie, zakładach pracy, policji, i u proboszcza!!!!!
Wolność
8 miesięcy temu
Inwigilacja pełną gębą
Ciekawski
8 miesięcy temu
A po cholere im te dane ?
Pytanie
8 miesięcy temu
Dlaczego dane dotyczące poprzedniego spisu są na serwerach w Israelu?
Twój nick
8 miesięcy temu
Ojciec dostał kartkę ze dane dot. Dokumentacji lekarskiej wyciekły i że nie biorą odpowiedzialności...ale wy możecie być spokojni. Chroni was TAKEMNICA STATYSTYCZNA...
Ex-polak
8 miesięcy temu
Ja nic nie wiem o żadnym spisie. Internet mam, ale komp i router szwankują. Telefonów nie odbieram, bo mi się nie chce. Nikt do mnie nie przychodzi. Maja mnie ukarać za to?
Guciuk
8 miesięcy temu
Karalna jest CZYNNA odmowa udziału w tej zabawie. Więc jedyna możliwość narażenia się na ukaranie, to odmowa udzielenia informacji spisującemu, jawna i wyraźnie wypowiedziana. Ale jak ktoś zapomni to zrobić, to nie jest to równoznaczne z czynną odmową i nie ma żadnych podstaw prawnych, by jakiekolwiek konsekwencje wyciągać. Tyle.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić