Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Zdjęcia z Mazowsza mrożą krew w żyłach. "Skrajnie nieodpowiedzialne"

24
Podziel się:

Ogromnym brakiem odpowiedzialność wykazała się grupa młodych osób w Górze Kalwarii (woj. mazowieckie). Jeden z mieszkańców sfotografował, jak chodzą przęsłach mostu kolejowego.

Zdjęcia z Mazowsza mrożą krew w żyłach. "Skrajnie nieodpowiedzialne"
Spacerowanie po przęsłach mogło zakończyć się tragicznie (Facebook, Google Maps)

Mieszkaniec Góry Kalwarii przecierał oczy ze zdumienia. Na jednej z najbardziej charakterystycznych budowli w okolicy pojawiła się grupa młodych ludzi. Zapewne nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie był to ogromny most kolejowy nad Wisłą.

WOPR pokazuje zdjęcie i ostrzega

Autor zdjęcia przesłał je do lokalnej grupy WOPR. Na zdjęciu widać grupę młodych osób, która weszła bez żadnych zabezpieczeń na przęsła mostu. Upadek z tak dużej wysokości mógłby poskutkować trwałym kalectwem lub śmiercią.

Grupa interwencyjna WOPR z Góry Kalwarii zabrała głos w sprawie. Tego typu zachowania należy niezwłocznie tępić, aby nie znaleźli się naśladowcy. Ratownicy zwrócili uwagę, że oprócz upadku młodym osobom groziło również porażenie prądem z sieci trakcyjnej. Ponadto wystosowano apel, aby sprawie przyjrzały się Służba Ochrony Kolei oraz policja.

Takie skrajnie nieodpowiedzialne postępowanie może skończyć się nie tylko upadkiem do wody (dosyć płytkiej obecnie), ale przede wszystkim porażeniem prądem z wiszącej trakcji. Taki wypadek miał już chyba miejsce na tym moście. Sądzimy, że sprawą powinny się zainteresować nie tylko Służba Ochrony Kolei, ale także policja z Gminy Góra Kalwaria oraz Gminy Karczew. Monitoring z kamer umieszczonych na mostach przydałby się właśnie w tego typu sytuacjach – zwraca uwagę WOPR.

Historyczna przeprawa

Most kolejowy Glinki-Góra Kalwaria to wyjątkowa konstrukcja. Obiekt oddany do użytku w 1951 roku to najbliższa na południe od Warszawy przeprawa przez Wisłę. Długość mostu to nieco ponad 620 metrów. W czerwcu 2021 roku Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków na wniosek Towarzystwo Opieki nad Zabytkami – Oddział w Warszawie wszczął postępowanie mające na celu wpisania budowli do rejestru zabytków.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Robson
5 miesięcy temu
A czy chodzenie po górach też jest skrajnie nieodpowiedzialne?Tylko tego nie zobaczysz bo nie ma transmisji .
vojak
5 miesięcy temu
Z ostatniej przepustki w Zegrzu wracało się górą po moście. Most miał 4 przęsła, a każde przęsło 12 wsporników. Szkoła oficerska trwała wtedy 4 lata, nie to co teraz - mamy "oficerów" po paro-tygodniowych kursach. Służby tyle co dzieci wakacji.
derek
5 miesięcy temu
No i ??? Sami weszli, sami by spadli. O co Wam chodzi. To ich wybór. W żadnej Biblii nie jest napisane, że Bóg wszystkich równo, obdarzył rozumem.
Xi Xiaoming J...
5 miesięcy temu
Jeszcze skok na banię i byłoby git:))
Tak myślę
5 miesięcy temu
Przecież te 20 komentarzy pisały 3-4 osoby.....
Leonidas
5 miesięcy temu
Z tym mostem związany jest mały epizod mojego życia. Mając, w 1951, 15-cie lat byłem w tzw brygadzie SP. Wtedy, przed jego otwarciem wykonywaliśmy, wokół tego mostu, prace porządkowe i uczestniliśmy w jego uroczystym otwarciu.
ADS
5 miesięcy temu
Jak sobie wspomnę co się robiło w dziecięcych i nastoletnich czasach , to dziw ze się przeżyło w dobrym zdrowiu . Swoją droga zabawa była przednia , a przyjaźnie trwają do dziś .
Chueppe
5 miesięcy temu
Dziennikarzyna wypocil dzieło pisząc dwa razy jedno i to samo co można było ująć w paru zdaniach .
Pb88
5 miesięcy temu
Nie ma czegoś takiego, jak Służba Ochrony Kolei. Jest Straż Ochrony Kolei.
Roy
5 miesięcy temu
Jeśli myślicie że robiliście hardcorowe rzeczy to jeszcze nic nie wiecie, zostańcie ministrantami to zobaczycie co to prawdziwy hardcore
Pedagog- seni...
5 miesięcy temu
Wychodzi głupie wychowanie, bezstresowe.
Zibi
5 miesięcy temu
Widać że nie mają wyobraźni, po drugie popisują się przed innymi bezmózgami, chcą niech włażą na ten most ale po podpisaniu dokumentu że to rodzice będą odpowiadać za ich wypadek.
Kostrzyn nad ...
5 miesięcy temu
Ja jestem głupi , ja z ziomkami robiłem w wieku 13 czy 14 lat, teraz mnie mrozi. Takie chodzenie na moście było norma, tylko nad Wartą , a że u mnie w mieście warta wpada do Odry , to kiedyś przeszliśmy po zamarzniętej rzecze , po krach do .....Niemiec. To że nas nie złapała straż graniczna go jedno, mało ważne, ale na szczęście żyjemy !! Teraz jak pomyślę, czasami usnąć nie mogę. Natomiast przygód mieliśmy wiele. Dzięki Bogu ja i kolega żyjemy !
ChrumChrum
5 miesięcy temu
Kiedyś tradycją, niemądrą moim zdaniem było przechodzenie po łukach Mostu Św. Rocha w Poznaniu przez studentów politechniki po zaliczeniu ważnego kolokwium lub egzaminu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić