Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|
aktualizacja

Zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów. Smutny widok w Amazonii

47
Podziel się:

Ekolodzy alarmują o wielkim wycieku ropy naftowej na Ekwadorze. Mieszkańcy regionu Kichwa zauważyli w sobotę, że kopalina wpływa do rzeki Coca. To już kolejna katastrofa w tym regionie. Ponad 27 tys. mieszkańców nadal walczy ze skutkami poprzedniego wycieku, do którego doszło w 2020 roku.

Zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów. Smutny widok w Amazonii
Skutki kolejnego wylewu ropy w Amazonii (PAP)

Do wycieku ropy naftowej w ekwadorskim regionie Kichwa doszło w sobotę. Mieszkańcy zauważyli, że do rzeki Coca zaczęła wpływać kopalina. Jak informują lokalni ekolodzy, do katastrofy doszło wskutek pęknięcia rurociągu.

Katastrofa ekologiczna na Ekwadorze

Jak mówi agencji La Prensa Latina prawnik Pablo Fajardo, mieszkańcy zauważyli, że woda w rzece jest mocno zanieczyszczona. Ekolodzy twierdzą, że do wycieku mogło dojść przez prace maszyn w okolicy rurociągu.

Jak twierdzą, w związku z tym, że konstytucja Ekwadoru uwzględnia prawa natury, prokuratorzy powinni wnieść oskarżenie o "przestępstwo przeciwko wodzie". Gigant naftowy odcina się od oskarżeń i mówi, że dotknięty odcinek rurociągu nie był bezpośrednio narażony na działanie rzek.

Kraj stawia na eksport ropy

Ministerstwo środowiska Ekwadoru poinformowało, że trwają dochodzenie i prace porządkowe. Biuro prezydenta Guillermo Lasso podaje, że wypadek nie wpłynął na eksport ropy, która jest dla Ekwadoru głównym źródłem twardej waluty. Kraj produkuje dziennie około 530 tys. baryłek ciężkiej ropy naftowej.

To już kolejny wyciek ropy naftowej w tym regionie. Do poprzedniego doszło w kwietniu 2020 roku. Do dziś lud Kichwa żyjący wzdłuż rzeki Coca cierpi wskutek tej katastrofy klimatycznej. - Masowo spalając ropę powoli wykańczamy ekosystemy i klimat - mówią ekolodzy.

Zobacz także: Katastrofa elektrowni atomowej w Fukushimie. Grupa Japończyków żąda milionowych odszkodowań
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(47)
Michał
6 miesięcy temu
Ah jak ten postęp nas pięknie zabije, ale choćby złoty kran musze mieć wincyj i wyncyj.
gosc
6 miesięcy temu
BUG WAS WSZYSTKICH ZA TO ROZLICZY
gggg
6 miesięcy temu
To nie katastrofa tylko bogactwo wypływa z rury. Trzeba się cieszyć.
jamci
6 miesięcy temu
sami się wysadzimy dzięki ludziom z dużymi pieniędzmi
microszkop
6 miesięcy temu
Ludzkość to robactwo niezasługujące na życie. Sami robią sobie piekło.
Jak zawsze...
6 miesięcy temu
Uczciwie można powiedzieć - Brawo Ludzie ! Brawo ! / A zwłaszcza tyczy to się tych którym bez przerwy tylko forsa i władza w głowie, a wyższe myślenie to już sobie dawno wyłączyli. / Jedni mają mało i potrafią być szczęśliwi, a inni nawet jak mają już Wszystko to dalej im mało i mało. Zawsze za mało. A większość (ludzie i natura) tylko cierpią. / I tak jest zawsze, bez zmian...
Amenhotep
6 miesięcy temu
A jaki widok na Ottawe ma ten portal?
Tt5
6 miesięcy temu
A nas próbują tłamsić jakimiś elektrycznymi mikserami na kołach i papierowymi słomkami które się dosłownie do niczego nie nadają :D
Abisynia
6 miesięcy temu
Ziemia nie ma miliardów lat...niezależni od towarzyszy i ich grantów naukowcy oceniają go na 6-10 tys lat.A jej dni są policzone.Ulega degradacji w tempie zastraszającym,z człowieczą pomocą lub bez niej. Okazuje się że wszyscy ludzie tak uważają.Dlaczego tak sądzę-chcą ratować zwierzątka i roślinki...czyli co? Oni NIE WIERZĄ w ewolucję,że ona "znów" wskrzesi ,stworzy kolejne ewolucyjne stwory.Dobre co?Ludzie wiedzą że gdy życie na planecie wymrze to bezpowrotnie.
Amen
6 miesięcy temu
Mają wyciek ropy do rzeki ale cierpią na zmiany spowodowane jej spalaniem... No tak ludzie którzy giną w wypadkach samochodowych giną też od smogu.
Gość
6 miesięcy temu
Z tą ropą i gazem to tylko same problemy,jedni mówią nie przejmuj się bo to nie twój problem a tak naprawdę to problem nasz wszystkich
Gosc
6 miesięcy temu
Większość państw w Ameryce południowej to państwa upadłe gdzie rządzi mafia narkotykowa a w nocy na ulicach przemoc i prostytutki
ziutek2225
6 miesięcy temu
Czas na nas.
Wojto
6 miesięcy temu
Hop hop Naczelny? Redaktor jakiś!?! Możecie oduczyć swoich pseudo dziennikarzy pisania o wszystkim "na"? Jaki wyciek "na Ekwadorze"??? Litości!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić