Zdjęcie z fotoradaru. Niemiec nie mógł uwierzyć własnym oczom

137

Niecodzienne wezwanie do zapłaty otrzymał pewien Niemiec. Mężczyzna znalazł w skrzynce pocztowej mandat za przekroczenie prędkości. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie zdjęcie "kierowcy", dołączone do korespondencji. Okazało się, że zamiast właściciela pojazdu, fotoradar sfotografował jego psa.

Zdjęcie z fotoradaru. Niemiec nie mógł uwierzyć własnym oczom
Niemiecki kierowca otrzymał nietypowy mandat za przekroczenie prędkości (Twitter)

Przekraczanie prędkości na drodze może wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Przekonał się o tym pewien Niemiec, który otrzymał mandat w wysokości 50 euro (ok. 230 zł). Największą uwagę kierowcy przykuło jednak dołączone do pisma zdjęcie.

Takiego mandatu się nie spodziewał. Fotoradar zrobił zdjęcie jego psa

Fotografię opublikował w mediach społecznościowych siostrzeniec mężczyzny. Okazuje się, że fotoradar uwiecznił na zdjęciu psa, który akurat podróżował samochodem.

W pierwszej chwili pomyślałem, że to nie może być prawda. Mój wujek musiał być równie zaskoczony – zaznacza autor wpisu.

Pies miał podróżować na fotelu pasażera. W pewnym momencie wskoczył na kolana kierowcy. Wtedy właśnie zdjęcie zrobił mu fotoradar.

Normalnie jest przypięty specjalnym pasem bezpieczeństwa. Tego dnia wujek zapomniał go zapiąć, a psiak przyszedł się poprzytulać. Najzabawniejsze jest to, że był na kolanach wujka dosłownie kilka sekund – opisuje siostrzeniec ukaranego mandatem.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Policja ukarała mandatem psa. "Skąd czworonóg ma wziąć 50 euro?"

Fotografia wywołała w sieci falę komentarzy. Internauci zaczęli żartować z całej sytuacji. Jeden z nich zwrócił uwagę na dosyć istotny problem.

Skąd pies ma wziąć 50 euro? – zapytał.
To zdjęcie powinno znaleźć się w muzeum – dodał kolejny komentujący.

Siostrzeniec kierowcy przyznał, że jego wujek ostatecznie zapłacił mandat. – Ale wyobraźcie, co musieli sobie pomyśleć w urzędzie! – podsumował.

Obejrzyj także: Gołąb na fotoradarze przekroczył prędkość

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić