aktualizacja 

Zdjęcie z Rosji mocno się niesie. Wyłapali szczegół. Tylko spójrzcie

Na dachu budynku rosyjskiego ministerstwa obrony pojawił się przeciwlotniczy system rakietowy Pancyr-S1. Internauci błyskawicznie wychwycili szczegół na zdjęciu, który stał się przedmiotem kpin.

Zdjęcie z Rosji mocno się niesie. Wyłapali szczegół. Tylko spójrzcie
Tak wygląda dach Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej. Jaki jest powód? (Twitter, @NOELreports)

Zdjęcie, na którym widać Pancyr-S1 na dachu 8-piętrowego budynku w Moskwie, pojawiło się już w styczniu bieżącego roku. Teraz w sieci krąży kolejne. Tym razem, w przeciwieństwie do pierwszej fotografii, na dość dużym zbliżeniu można zobaczyć system przeciwlotniczy.

Ponieważ zbliżenie jest tak duże, można zobaczyć coś jeszcze - kamuflaż. Na zdjęciu widać, że Rosjanie użyli siatki kamuflującej w klasycznym zielonym kolorze. Problem tylko w tym, że budynek jest koloru piaskowego, w związku z czym siatkę widać z daleka.

Zestaw przeciwlotniczy Pancyr-S1 na dachu Ministerstwa Obrony Rosji został przykryty zieloną siatką kamuflującą. Teraz na pewno nikt go nie zobaczy – ironizuje na Twitterze niezależny białoruski bloger NEXTA.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Upada podpora systemu Putina. "Możliwości się wyczerpują"

Szybko zaczęły się komentarze. "Gdzie on jest? Nic nie widzę", "Bardzo subtelne", "Praktycznie niewidoczne zimą pośród bujnych zielonych lasów w centru Moskwy" - kpią internauci.

Pancyr-S1 na dachu. Co robi Rosja?

Można przypuszczać, że system przeciwlotniczy zainstalowano na dacho budynku MON w celu ochrony przed ewentualnymi atakami ze strony Ukrainy, którą Rosja napadła 24 lutego 2022 roku. Ukraina od tego czasu się broni, a niekiedy sama odgryza się atakami na terytorium Rosji, ale głównie w rejonach przygranicznych.

Jest też inna możliwość - Pancyr-S1 mógł zostać zainstalowany na dachu przede wszystkim na użytek wewnętrznej narracji. Władzom może chodzić o potęgowanie wśród Rosjan poczucia zagrożenia i tym samym skłaniania do większych poświęceń na rzecz wojny, która - wbrew temu, czego chciałby Władimir Putin - nie cieszy się w Rosji stuprocentowym poparciem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić