Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Zmiana czasu 2020. Sprawdź, kiedy przestawić zegary. Czy to ostatnia zmiana czasu?

27
Podziel się

Zmiana czasu 2020 powoli się zbliża. Warto zaznaczyć w kalendarzu, kiedy konieczne będzie przestawienie wskazówek zegarów. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek.

Zmiana czasu 2020. Sprawdź, kiedy przestawić zegary. Czy to ostatnia zmiana czasu?
Kiedy zmiana czasu 2020? (Pixabay)
bEUtNBRx

Nie brakuje osób, którym zmiana czasu sprawia problemy. Szczególnie kłopotliwe jest to dla zapominalskich. Jeżeli ktoś nie przestawi wskazówek zegara lub nie skoryguje czasu w urządzeniu, które nie czyni tego automatycznie, może stawić się gdzieś na niewłaściwą godzinę.

Właśnie dlatego powinniśmy zapisać sobie w kalendarzu, kiedy w tym roku wypada zmiana czasu z letniego na zimowy. Oczywiście tradycyjnie jest to ostatnia niedziela października. W nocy z 24 na 25 października o godzinie 3:00 wskazówki zegara będzie trzeba przesunąć na 2:00.

bEUtNBRz

Kto nie musi przesuwać godziny? Ten komfort mają m.in. osoby, które korzystają z elektronicznych zegarków czy telefonów komórkowych. Tam godzina przestawia się z automatu.

Zmiana czasu 2020. Czy w październiku po raz ostatni zmienimy czas?

Komisja Europejska proponuje, by od przyszłego roku obowiązywał ujednolicony czas środkowoeuropejski letni. Może zdarzyć się zatem tak, że październikowa zmiana czasu będzie tą ostatnią

Niczego nie można jednak wykluczyć. Wątek rezygnacji ze zmiany czasu ciągnie się już dość długo. Konkretów w tej sprawie wciąż brakuje.

bEUtNBRF
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUtNBSa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
Gosc
rok temu
Gdyby tak odrazu zmienili ten absurd i uchwalili koniec zmiany czasu to parlamentarzyści zostaliby bez roboty a tak zajęcia maja na lata będą jeszcze obradować zmienić czy nie
grazia
rok temu
Nasz czas właściwy to nie letni TYLKO ZIMOWY. Zmieniono go w 1977r. z 31 marca na 1 kwietnia. Przez 43 lata gonimy czas, który i tak szybko mija. Czas najwyższy wrócić do naszego czasu.
ovu
rok temu
Złej tanecznicy...
bEUtNBSb
maks
rok temu
Po epopejach na temat paragonów z nadmorskich plaż, pracowici dziennikarze już od kilku tygodni młócą temat pod tytułem: "kiedy zmiana czasu ?" Konkurs jakiś czy co ? Nowa forma literackiej twórczości w nadziei na Pulitzera albo przynajmniej kilka kliknięć więcej ? W każdym razie literatura przyszłego i oczywistego faktu, niesamowicie się wśród licznego grona (głąba?) zdolnych polskich medialistów rozwija.
Starszy.
rok temu
Zmiany czasu nie powinno być.UE tak sobie może rządzić u siebie.Wrócić na czas taki jaki mieliśmy od początku na czas letni wrócić na czas Normalności.Koniec kropka.
zegarunie
rok temu
zegarniku - PRZESTAW ZEGARY! zegarki zegareczki
opinia
rok temu
Mam nadzieję, że politycy porozumieli się wreszcie i zmiana czasu zostanie zniesiona?
Józio
rok temu
Ja zawsze zmieniam przed pójściem spać. Z godż 23.00 przestawiam na 22.00 Jeszcze się nie zdażyło by rano był inny czas
tom123
rok temu
wstawac o 3 zeby cofnac na 2 gą...ehh typowe myslenie wsiowej ciemnoty tepaki wiochowe...:) tłumoki umyslowe co tylko potrafia robic cyrki na ulicach i drzec mordy...leniwe małpy rolnicze :)
Zegaryn
rok temu
Najgorsze jest to wstawanie o 3 w nocy
gość
rok temu
To jest nie mądre w nocy wstać i przestawiać zegarki - a nie można zrobić w dzień (zrywać się w nocy)......
qperNIK
rok temu
Temat zmiany czasu idealnie pokazuje czym jest Unia Europejska. To jest bezwładny toczący się siłą rozpędu, upadający kolos, który ma problem z podjęciem i wprowadzeniem nawet najmniejszych zmian. Nawet ułatwień. Tu wszystko co proste, nagle na papierze urasta do rozmiaru kataklizmu. Zmiana czasu jest tego idealnym przykładem. Mieli ją zlikwidować ale tu nawet zwykłe uproszczenie jest zbyt skomplikowane do przeprowadzenia. Już kolejny rok nad tym debatują i nawet nie wiedzą jak się do tego zabrać. Nawet nie warto słuchać zapowiedzi kiedy to nastąpi.
apollo
rok temu
Nikomu normalnemu zmiana czasu nie przeszkadza.
bEUtNBRT
kot prezesa
rok temu
Ci co myślą że powinien być czas letni to są tacy mądrzy jak ci z pisu
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić