Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Zmiana czasu 2020. Sprawdź, kiedy przestawić zegary. Czy to ostatnia zmiana czasu?

59

Zmiana czasu 2020 powoli się zbliża. Warto zaznaczyć w kalendarzu, kiedy konieczne będzie przestawienie wskazówek zegarów. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek.

Zmiana czasu 2020. Sprawdź, kiedy przestawić zegary. Czy to ostatnia zmiana czasu?
Kiedy zmiana czasu 2020? (Pixabay)

Nie brakuje osób, którym zmiana czasu sprawia problemy. Szczególnie kłopotliwe jest to dla zapominalskich. Jeżeli ktoś nie przestawi wskazówek zegara lub nie skoryguje czasu w urządzeniu, które nie czyni tego automatycznie, może stawić się gdzieś na niewłaściwą godzinę.

Właśnie dlatego powinniśmy zapisać sobie w kalendarzu, kiedy w tym roku wypada zmiana czasu z letniego na zimowy. Oczywiście tradycyjnie jest to ostatnia niedziela października. W nocy z 24 na 25 października o godzinie 3:00 wskazówki zegara będzie trzeba przesunąć na 2:00.

Kto nie musi przesuwać godziny? Ten komfort mają m.in. osoby, które korzystają z elektronicznych zegarków czy telefonów komórkowych. Tam godzina przestawia się z automatu.

Zmiana czasu 2020. Czy w październiku po raz ostatni zmienimy czas?

Komisja Europejska proponuje, by od przyszłego roku obowiązywał ujednolicony czas środkowoeuropejski letni. Może zdarzyć się zatem tak, że październikowa zmiana czasu będzie tą ostatnią

Niczego nie można jednak wykluczyć. Wątek rezygnacji ze zmiany czasu ciągnie się już dość długo. Konkretów w tej sprawie wciąż brakuje.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić