Znaleziono ciało Polaka w Tatrach. Słowacy pokazali nagranie

7

Słowaccy ratownicy odnaleźli ciało 58-letniego Polaka, który zaginął w styczniu br. w Tatrach. W mediach społecznościowych opublikowano nagranie z tego zdarzenia.

Znaleziono ciało Polaka w Tatrach. Słowacy pokazali nagranie
Słowackie służby znalazły ciało Polaka w Tatrach Zachodnich. (Facebook, Horska Zachranna Sluzba)

Akcja poszukiwawcza zaginionego 58-letniego Polaka rozpoczęła się 13 stycznia br. Ślad po mężczyźnie zaginął na granicy polsko-słowackiej. W poszukiwania zaangażował się polski TOPR oraz ratownicy ze słowackiej Horskiej Zachrannej Sluzby.

Poszukiwania były prowadzone na dużą skalę. Mimo nowoczesnego sprzętu (używano m.in. dronów) i pomocy psów lawinowych tropu nie złapano. Akcję przerwano po kilku dniach.

Dopiero w środę 1 czerwca słowackie służby znalazły ciało Polaka w Tatrach Zachodnich.

Wczoraj przy pomocy psa HZS w żlebie pomiędzy Raczkową Czubą a Jarząbczym Wierchem w kierunku doliny Jamnickiej znaleziono ludzkie szczątki – przekazała w czwartek Horska Zachranna Sluzba.

Okazało się, że znalezione ciało należało do 58-latka z Polski. Ratownicy przetransportowali zwłoki za pomocą lin. Następnie szlakiem turystycznym ratownicy przetransportowali je do ujścia Doliny Jamnickiej. W akcji brało udział 15 ratowników.

Na facebookowym profilu słowackich ratowników zamieszczono nagranie, na którym widać, w jak trudnych warunkach musieli pracować. Na drodze stanęły im m.in. powalone drzewa.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Niestabilny rynek paliw. "Te ceny zostaną z nami na dłużej"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić