Znany bokser musiał opuścić samolot. Poszło o maseczkę

5

Brytyjski bokser Amir Khan został wyproszony przez policję z pokładu samolotu, którym leciał na obóz treningowy w Kolorado. Przyczyną miała być "zbyt mała" maseczka jego kolegi. Sportowiec jest oburzony zachowaniem załogi samolotu. Linia zaprzecza, że doszło do interwencji policji.

Znany bokser musiał opuścić samolot. Poszło o maseczkę
Amir Khan (Getty Images, 2019 Getty Images)

Do zdarzenia doszło w jednym z samolotów linii lotniczych American Airlines na lotnisko Newark, nieopodal Nowego Jorku. Brytyjski bokser Amir Khan został usunięty z lotu w USA po tym, jak jeden z pasażerów zaczął się kłócić z jego kolegą o to, że jego maseczka ochronna "nie jest wystarczająco wysoka".

Bokser wyproszony z samolotu

Jak poinformował bokser, zarówno on jak i jego kolega zostali wyproszeni z pokładu przez policję. Linia lotnicza potwierdziła, że do zdarzenia rzeczywiście doszło w samolocie lotu ​​lot z lotniska Newark do Dallas-Fort. Jak dodaje rzecznik linii, dwóch pasażerów miało "nie chcieć spełnić próśb załogi". Zaprzeczył jednak, że doszło do interwencji policji.

Nasz zespół ds. relacji z klientami kontaktuje się z panem Khanem, aby dowiedzieć się więcej o tym co się stało - dodał rzecznik.

"Przecież nie zrobiłem nic złego"

Amir Khan chwila po zdarzeniu nagrał filmik i udostępnił go w mediach społecznościowych. Jak mówi, po pobycie w Nowym Jorku leciał na obóz treningowy w Kolorado i jest "zniesmaczony" tym, co się stało na pokładzie. Dodaje, że załoga zaczęła mieć pretensje do maseczki jego kolegi, przez co muszą zatrzymać samolot, a on i jego kolega muszą go opuścić. "Przecież nie zrobiłem nic złego" - mówi bokser.

Teraz muszę znaleźć sobie inny lot, aby wrócić na obóz treningowy. Jest to naprawdę denerwujące, ponieważ nie było ku temu żadnych powodów. Jestem bardzo zniesmaczony z powodu tego, że do takiego zdarzenia doszło na pokładzie American Airlines - mówi Khan.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pasażerowie "nie chcieli schować bagażu"

American Airlines dodaje jednak, że samolot lotu 700 został zatrzymany na międzynarodowym lotnisku Newark Liberty w stanie New Jersey przez to, że dwóch pasażerów "nie chciało schować bagażu, przełączyć telefony komórkowe w tryb samolotowy i przestrzegać federalnych wymogów dotyczących zakrywania twarzy".

Rzecznik linii dodał, że policja "zgodnie z protokołem" weszła na pokład, ale nie wymagała od żadnego z pasażerów opuszczenia samolotu i nie interweniowała.

Zobacz także: Jakub Kochanowski: Towarzyszą mi same negatywne emocje. Jest mi przykro
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić