o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Znany polityk PiS upomina Bąkiewicza. "To nie jest właściwe"

242
Podziel się

Nie milkną echa wokół postawy Roberta Bąkiewicza, który na manifestacji w Warszawie zagłuszył wystąpienie Wandy Traczyk-Stawskiej. Zachowanie lidera narodowców spowodowało, że odwrócili się od niego dotychczas popierający go politycy.

Znany polityk PiS upomina Bąkiewicza. "To nie jest właściwe"
Robert Bąkiewicz może mieć problem (PAP, Wojciech Olkuśnik)
bEIVEeeZ

10 października Robert Bąkiewicz narobił zamieszania wokół swojej osoby. Lider narodowców pojawił się na manifestacji na Placu Zamkowym w Warszawie. Kilkadziesiąt tysięcy osób protestowało przeciwko wyjściu Polski z Unii Europejskiej. Protest miał związek z niedawnym wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że niektóre przepisy Traktatu o Unii Europejskiej nie są zgodne z polską Konstytucją. Bąkiewicz wystąpił tam w roli kontrmanifestanta i zyskał złą sławę zagłuszając przemówienie uczestniczce powstania Wandzie Traczyk-Stawskiej.

Haniebne zachowanie może słono kosztować Bąkiewicza. Poparcie PiS-u wobec narodowców i ich lidera wyraźnie spada. Kilka dni temu głos w tej sprawie zabrał rzecznik partii Radosław Fogiel, mówiąc w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce, że "narodowcy nie mają nic wspólnego z PiS".

bEIVEefb

Głos w sprawie Roberta Bąkiewicza w rozmowie z RMF FM zabrał Jarosław Sellin. To właśnie z resortu kierowanego przez wiceministra przekazano "Marszowi Niepodległości" i "Straży Narodowej" ponad 3 mln złotych. Polityk tłumaczył się, że podległe mu instytucje kierują się autonomią działania.

Kierujemy się zasadą, że instytucje kultury, które są nam podległe, kierują się pewną autonomią działania. Jeżeli mają jakiś program grantowy, to go uruchamiają, powołują grupę ekspertów, oceniają wnioski, i decydują o tym, kto spełnia wymogi – komentował dotacje dla narodowców Sellin.

Wiceminister kultury nieprzychylnie patrzy również na powiązania Bąkiewicza z włoskimi faszystami. Zdaniem Sellina ewentualna trwała przyjaźń polityczna nie byłaby dobra. Polityk stwierdził również, że jeżeli lider narodowców uważa się za patriotę to powinien zerwać tego typu znajomość.

bEIVEefh
Jeżeli to jest jakaś trwała przyjaźń polityczna, to nie jest to dobre. Mi się to nie podoba, wolałbym, żeby takich związków nie było. Jeżeli pan Bąkiewicz uważa się za polskiego patriotę, niech zerwie tego typu relacje, bo to nie jest właściwe, żeby jakikolwiek polski polityk utrzymywał jakieś więzi i sympatie z kimś, kto się przyznaje do tradycji totalitarnych, z którymi Polacy walczyli - powiedział wiceminister.
Zobacz także: Zwołali kongres, nie mieli masek. Posłanka tłumaczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIVEefC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(242)
Ffdsghhh
2 dni temu
Wystarczy popatrzeć na tę facjatę jaszcze trochę i PiS będzie go chciał zniszczyć jak Banaśia bo PiS najpierw coś robi a później myśli
pojpojpo
2 dni temu
a rezydent siedzi cicho i udaje ,że nic sie nie dzieje...
heh
2 dni temu
Polska 2021: Faszysta dostaje pieniądze od komunistów... co za czasy...
bEIVEefD
Adam
2 dni temu
Pokaż swoją żonę, dzieci, wszak rodzina jest największym dobrem.
Wyborca z Waw...
2 dni temu
Jak Pan Bąkiewicz wystartuje w wyborach na pewno będzie miał mój głos. To najbardziej rozsądny człowiek prawicy
Upomniał
2 dni temu
że występuje bez maczety.
czaruś
2 dni temu
A przed wyborami znowu się zaprzyjaźnią.Chłopaki na każde zawołanie+dotacja rzecz jasna.
mmm
2 dni temu
na pokaz będą się odcinać a hajs dla narodowców i tak będzie płynął żeby robili swoje, pis się boi że straci poparcie oficjalnie ich popierając, ale to tylko gadanie bo i tak im nic nie zrobią
dsfsf
2 dni temu
pitu pitu dla "ciemnego" ludu w tvpis a kasa z budżetu dla narodowców płynie
rita
2 dni temu
Twarz nie zmącona żadną myślą, w oczach tęsknota za rozumem. Panie Sellin.
Kares
2 dni temu
Wyjaśnienia Selina to samo, co uchwała PiS o nepotyzmie. Odfajkowane, a ich zdaniem to skuteczne załatwienie problemu.
ATEISTA
2 dni temu
Pamiętam jak Bąkiewicz i spółka bronili na wezwanie Kaczyńskiego kościołów. Zastanawiałem się wówczas ilu z tych obrońców kościołów ostatni raz widziało je od środka, o ile w w ogóle widzieli jakiś od środka.
ATEISTA
2 dni temu
Pamiętam jak Bąkiewicz i spółka bronili na wezwanie Kaczyńskiego kościołów. Zastanawiałem się wówczas ilu z tych obrońców kościołów ostatni raz widziało je od środka, o ile w w ogóle widzieli jakiś od środka.
bEIVEefv
TurPL
2 dni temu
Nie ma związków z pisem ??? Jakim cudem ktoś kto dostaje miliony od pisu nie ma z nim związku. pisowcy kłamią i kradną już bezczelnie i na chama ! Głosując na pis bierzesz w tym udział, pamiętaj o tym kiedy będziesz o sobie mówił że jesteś porządnym człowiekiem.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić