o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Znęcał się nad kilkumiesięczną córką, złagodzono mu wyrok. Reakcja Ziobry

4
Podziel się

Łukasz K. z Chorzowa został skazany na 15 lat wiezienia za znęcanie się nad swoją kilkumiesięczną córką i usiłowanie jej zabójstwa. Sąd odwoławczy skrócił mu karę o 5 lat. Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował właśnie kasację od wyroku do Sądu Najwyższego.

Znęcał się nad kilkumiesięczną córką, złagodzono mu wyrok. Reakcja Ziobry
Prokurator Generalny nie zgadza się z wyrokiem w sprawie Łukasza K. z Chorzowa (Getty Images)
bESpJuPp

Tragedia rozgrywała się od września 2017 roku do stycznia 2018 roku w Chorzowie. Jak ustaliła prokuratura, 34-letni dziś Łukasz K. przejawiał "akty okrucieństwa" wobec kilkumiesięcznej córki. Znęcanie się nad dzieckiem trwało miesiącami.

Znęcał się nad niemowlęciem, Sąd Apelacyjny skrócił mu wyrok

Bił córkę po głowie, szarpał ją za ramiona, wykręcał ręce i wrzucał ją z wysokości do łóżeczka. Mężczyzna posuwał się nawet do podduszania niemowlęcia, chcąc zahamować jego płacz. Wskutek przemocy dziewczynka była zasiniona i traciła przytomność. Tylko dzięki interwencji postronnych osób przeżyła - podała PK w oświadczeniu.
bESpJuPr

Wszystko wyszło na jaw, kiedy niemowlę trafiło do szpitala w styczniu 2018 roku. Wkrótce potem mężczyzna został zatrzymany. W marcu 2020 roku Łukasz K. został uznany za winnego zarzucanych mu czynów przez Sąd Okręgowy w Katowicach i skazany na 15 lat pozbawienia wolności.

Obrona nie zgodziła się z wyrokiem. 17 września 2020 roku Sąd Apelacyjny w Katowicach obniżył Łukaszowi K. karę do 10 lat pozbawienia wolności.

bESpJuPx
Sąd odwoławczy uznał, że orzeczona kara była niewspółmiernie wysoka, bowiem nie uwzględniała faktu, że pokrzywdzona nie odniosła trwałych i skutkujących negatywnie na przyszłość obrażeń, zaś sprawca nie był do końca zdegenerowany, bo wcześniej angażował się w opiekę nad córką - wyjaśniła Prokuratura Krajowa.

Sąd uznał oprócz tego, że "trudy rodzicielstwa" przerosły oskarżonego z uwagi na jego na jego obniżoną odporność na stres, co zadziałało jako okoliczność łagodząca. Według sądu kara 15 lat więzienia przekreśliłaby szansę na resocjalizację mężczyzny.

Prokurator Generalny interweniuje

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro nie zgodził się z wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Działając z jego upoważnienia zastępca PG Robert Hernand złożył w tej sprawię kasację do Sądu Najwyższego. Wniósł o uchylenie wyroku i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania Sądowi Apelacyjnemu w Katowicach

bESpJuPy
Sąd zbagatelizował fakt, że oskarżony dopuścił się zbrodni usiłowania zabójstwa niewinnego dziecka, katował niemowlę wyłącznie dlatego, że denerwował go jego płacz. Sąd skoncentrował się na tym, że dziecko ostatecznie przeżyło - napisano w komunikacie PK.
Zobacz także: Ziobro i Kaczyński się pożegnają? Posłanka nie ma wątpliwości. "To początek końca"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESpJuPS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Normalna
2 miesiące temu
Ziobro powinien wnioskować żeby litosierny sedzia odsiedzial te 5 lat za zwyrodnialca ,może wtedy by zaczeli stosowac prawo należycie
Alichomik
2 miesiące temu
Za znęcanie się nad niemowlakiem powinna być tylko jedna kara: zakopanie żywcem w odległości jednego metra od dużego mrowiska i nasmarowanie wystającej głowy miodem.
Olo
2 miesiące temu
Takich sędziów od razu degradować,wywalać z roboty oraz doźywotni zakaz wykonywania zawodu.Amen.
bESpJuPT
Bond
2 miesiące temu
Pierwszy raz dla ministra Ziobro
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić