Znęcał się nad psem w windzie. Wszystko nagrała kamera

15

27-letni mieszkaniec Gdańska znęcał się nad psem, bo jak tłumaczył, przegrał pieniądze u bukmachera. Agresywne zachowanie mężczyzny zarejestrowała kamera monitoringu. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Znęcał się nad psem w windzie. Wszystko nagrała kamera
27-letni mieszkaniec Gdańska znęcał się nad psem, bo jak tłumaczył, przegrał pieniądze u bukmachera. (Policja)

Dzielnicowy uzyskał informację, że mężczyzna jednego z bloków na Przymorzu znęca się nad swoim psem. Zgłaszający przekazał także szczegóły dotyczące wyglądu sprawcy tego przestępstwa.

Policjant jeszcze tego samego dnia skontaktował się z administracją osiedla i przeanalizował zapisy z monitoringu. Kamery zarejestrowały, jak w windzie mężczyzna kopie i uderza pięściami psa.

Mężczyzna sam zgłosił się na komisariat

Funkcjonariusze natychmiast zaczęli pracować nad sprawą i ustalili tożsamość podejrzanego. Kiedy mężczyzna dowiedział się, że szukają go policjanci, sam zgłosił się na komisariat na Przymorzu. 27-letni mieszkaniec Gdańska usłyszał zarzuty dotyczące zanęcania się nad psem.

W rozmowie z policjantami 27-latek tłumaczył, że tego dnia, gdy był agresywny wobec zwierzęcia, między innymi przegrał u bukmachera pieniądze, więc rozładował frustrację na psie.

Podczas czynności policjanci odebrali mężczyźnie zwierzę i przekazali je do schroniska. Funkcjonariusze złożyli także wniosek do Urzędu Miasta w Gdańsku o pozbawienie 27-latka praw do psa. Za przestępstwo znęcania się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Alec Baldwin zastrzelił operatorkę i zranił reżysera. Tragedia na planie filmowym w USA
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić