Zrobił to własnemu psu. Sąd w Wałbrzychu nie miał litości

62

Wyrok bezwzględnego więzienia za pobicie psa wydał sąd w Wałbrzychu. Mężczyzna, który skopał zwierzę tak, że spadając ze schodów, odbiło się od ściany, spędzi w więzieniu trzy miesiące. Ma też zakaz posiadania zwierząt przez trzy lata.

Zrobił to własnemu psu. Sąd w Wałbrzychu nie miał litości
psy w schronisku/ zdjęcie ilustracyjne (Adobe Stock)

Ta historia pokazuje, że każda reakcja na krzywdę wobec zwierząt ma sens. O tym, że mężczyzna w biały dzień znęca się nad swoim psem i kopie go z taką mocą, że zwierzę spada ze schodów, poinformował policję przypadkowy przechodzień.

Jak informował funkcjonariuszy, kopniak był na tyle mocny, że upadając zwierzę odbiło się od ściany i leżało skomląc przerażone. Na szczęście przeżyło brutalną napaść i udało się mu wyzdrowieć.

Funkcjonariusze nie pozostali obojętni na donos i pojawili się na miejscu zdarzenia. Jak się okazało, sprawcą był 39-letni mieszkaniec Mieroszowa w powiecie wałbrzyskim, który okazał się być prawnym opiekunem zwierzęcia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Fajerwerki w sylwestra to horror dla zwierząt. Ekspert mówi, jak pomóc psu
Zwierzę doznało obrażeń, nie mogło swobodnie chodzić i kulało. Nie ma naszej zgody na takie traktowanie zwierząt. Mężczyzna poza tym, że spędzi w więzieniu trzy miesiące, to jeszcze ma trzyletni zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt - mówił Marcin Witkowski z prokuratury rejonowej w Wałbrzychu cytowany przez portal wałbrzych.naszemiasto.pl

Za brutalne potraktowanie zwierzęcia Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu domagała się bezwzględnego więzienia. Sąd przychylił się do jej wniosku i 39-latek został skazany na 3 miesiące więzienia oraz zakaz posiadania zwierząt przez kolejne 3 lata.

To nie pierwszy wyrok skazujący za złe traktowanie zwierząt. Na karę więzienia sąd rejonowy w Bydgoszczy skazał przed kilkoma tygodniami 30-latka, który wyrzucił z samochodu w środku miasta kilkumiesięczną suczkę. Mężczyzna otrzymał za to karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić