o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
A. M.
|

Zrobili niespodziankę weteranowi. Nie krył wzruszenia

5
Podziel się

Bohater spod Monte Cassino, pułkownik Romuald Lipiński, obchodzi dziś 95 urodziny. Polacy przebywający w Waszyngtonie, przygotowali dla niego niespodziankę. Były polskie potrawy i list oraz okolicznościowy ryngraf od ministra obrony narodowej. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Zrobili niespodziankę weteranowi. Nie krył wzruszenia
Przedstawiciele Polonii w Waszyngtonie przygotowali niespodziankę dla pułkownika Romualda Lipińskiego (Twitter.com)
bEafeOOd

26 lipca pułkownik Romuald Lipiński obchodzi 95 urodziny. Z tej okazji Polacy przebywający obecnie w Waszyngtonie, postanowili zrobić mu miłą niespodziankę.

Przyjęciu towarzyszyło wiele emocji. W ogródku pułkownika pojawili się m.in. członkowie Polonii Amerykańskiej i żołnierze z attachatu wojskowego. Mieli ze sobą biało-czerwony tort, kwiaty w barwach narodowych oraz tradycyjne polskie dania. Pułkownik otrzymał także list oraz okolicznościowy ryngraf od ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, a także wiele kartek z życzeniami. Był wyraźnie wzruszony.

bEafeOOf

W czasie II wojny światowej pułkownik Romuald Lipiński brał udział w bitwie pod Monte Cassino, był wśród polskich żołnierzy z II Korpusu Polskiego. Obecnie mieszka pod Waszyngtonem.

To nie pierwszy raz, kiedy przedstawiciele Polonii postanowili zaskoczyć pułkownika. W maju w rocznicę bitwy pod Monte Cassiono zorganizowali specjalny przejazd przed domem pułkownika, by go uhonorować.

Zobacz także: Poruszający apel weterana. "Westerplatte powinno nas zjednoczyć"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEafeOOG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Pola k
10 miesięcy temu
Dziękujemy !!!
nie rozumiem
10 miesięcy temu
przed koronawirusem niektórzy politycy, celebryci, polonusy, itp. chronią się maskami w barwach narodowych Polski i godłem. nie sądzę, żeby taka maska, bez atestu uchroniła kogokolwiek przed pandemią. W jakich barwach będą nosić gacie jak wybuchnie pandemia sraczki?
3xyz
10 miesięcy temu
Weterani są solą tej ziemi, wielki szacunek i chwała na wieki
bEafeOOH
Swojak
10 miesięcy temu
Panie pułkowniku nie stu ale dwustu lat życia
63AMG
10 miesięcy temu
Jak każdy oficer wie wszysko na temat samoobrony...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić