o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
A. M.
|

Zrobili niespodziankę weteranowi. Nie krył wzruszenia

5
Podziel się

Bohater spod Monte Cassino, pułkownik Romuald Lipiński, obchodzi dziś 95 urodziny. Polacy przebywający w Waszyngtonie, przygotowali dla niego niespodziankę. Były polskie potrawy i list oraz okolicznościowy ryngraf od ministra obrony narodowej. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Zrobili niespodziankę weteranowi. Nie krył wzruszenia
Przedstawiciele Polonii w Waszyngtonie przygotowali niespodziankę dla pułkownika Romualda Lipińskiego (Twitter.com)
bEDhrQQB

26 lipca pułkownik Romuald Lipiński obchodzi 95 urodziny. Z tej okazji Polacy przebywający obecnie w Waszyngtonie, postanowili zrobić mu miłą niespodziankę.

Przyjęciu towarzyszyło wiele emocji. W ogródku pułkownika pojawili się m.in. członkowie Polonii Amerykańskiej i żołnierze z attachatu wojskowego. Mieli ze sobą biało-czerwony tort, kwiaty w barwach narodowych oraz tradycyjne polskie dania. Pułkownik otrzymał także list oraz okolicznościowy ryngraf od ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, a także wiele kartek z życzeniami. Był wyraźnie wzruszony.

bEDhrQQD

W czasie II wojny światowej pułkownik Romuald Lipiński brał udział w bitwie pod Monte Cassino, był wśród polskich żołnierzy z II Korpusu Polskiego. Obecnie mieszka pod Waszyngtonem.

To nie pierwszy raz, kiedy przedstawiciele Polonii postanowili zaskoczyć pułkownika. W maju w rocznicę bitwy pod Monte Cassiono zorganizowali specjalny przejazd przed domem pułkownika, by go uhonorować.

Zobacz także: Poruszający apel weterana. "Westerplatte powinno nas zjednoczyć"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDhrQRe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Pola k
rok temu
Dziękujemy !!!
nie rozumiem
rok temu
przed koronawirusem niektórzy politycy, celebryci, polonusy, itp. chronią się maskami w barwach narodowych Polski i godłem. nie sądzę, żeby taka maska, bez atestu uchroniła kogokolwiek przed pandemią. W jakich barwach będą nosić gacie jak wybuchnie pandemia sraczki?
3xyz
rok temu
Weterani są solą tej ziemi, wielki szacunek i chwała na wieki
bEDhrQRf
Swojak
rok temu
Panie pułkowniku nie stu ale dwustu lat życia
63AMG
rok temu
Jak każdy oficer wie wszysko na temat samoobrony...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić