o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

ZTM zablokowało reklamę książki Mroza. Autor łapie się za głowę

140
Podziel się

W komunikacji miejskiej w Warszawie miała się pojawić reklama najnowszej książki Remigiusza Mroza. Decyzją warszawskiego ZTM tak się jednak nie stanie, "bo okładka obraża uczucia religijne". "Kolejny level życia w Polsce osiągnięty" - komentuje pisarz.

ZTM zablokowało reklamę książki Mroza. Autor łapie się za głowę
Warszawskie ZTM zablokowało reklamę książki Remigiusza Mroza (Facebook)
bESKsnZx

Autor poczytnych kryminałów Remigiusz Mróz wydaje właśnie kolejną książkę. Akcja "Przepaści" dzieje się w Tatrach, gdzie komisarz Wiktor Frost poszukuje zaginionej turystki, przy okazji odkrywając kolejne tajemnice. Oficjalna premiera odbędzie się 27 października.

Okładka kryminału "obraża uczucia religijne"

Książka miała być reklamowana m.in. w tramwajach i metrze w Warszawie. W piątek pisarz poinformował na Facebooku, że miasto zdecydowało inaczej. Jak stwierdzono, okładka "Przepaści" obraża uczucia religijne.

bESKsnZz
Tego się najstarsi górale nie spodziewali. Kolejny level życia w Polsce osiągnięty - skomentował Remigiusz Mróz.
bESKsnZF

Na okładce książki dominują góry, a w górnym rogu przy nazwisku autora widnieje niewielki, zakrwawiony medalik z Matką Boską. - Zwrócono nam uwagę, że ktoś może poczuć się urażony, ze względu na obrazę uczuć religijnych - powiedziała Magdalena Drogoś-Kraszewska z wydawnictwa Filia, cytowana przez "Gazetę Wyborczą.

Wiemy, że w Warszawie komunikacja miejska często nie przyjmuje reklam, które przedstawiają przemoc, krew, używki. Mieliśmy już przypadek, że odmówiono nam promocji okładki, na której był kieliszek wina. Tu jednak, muszę przyznać, jesteśmy zaskoczeni, bo medalik znajduje się w narożniku okładki, niewielki, nie rzuca się w oczy. Planując kampanię reklamową, nie wzięliśmy pod uwagę, że okładka może zostać tak odebrana - dodała.

ZTM: "Nie chcemy urazić niczyich uczuć"

Do sprawy odniósł się Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Rzecznik poinformował, że choć nośniki, na których umieszczane są reklamy, należą do operatorów pojazdów, ZTM zastrzegł w umowach z nimi, że w przypadku treści kontrowersyjnych muszą zwrócić się do ZTM po opinię.

bESKsnZG
Chcemy mieć kontrolę nad tym, jakie treści są publikowane w transporcie publicznym, jeżdżącym po całej aglomeracji warszawskiej. (...) Określiliśmy, jakie treści nie mogą być prezentowane i zgodnie z tymi zasadami uznaliśmy, że okładka książki może urazić uczucia religijne. Dlatego wydaliśmy opinię negatywną - powiedział "GW" Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM w Warszawie.
Nie jest to pierwszy przypadek. Reklamy były odrzucane, gdy prezentowały np. sceny morderstw, alkohol czy sugestywnie przedstawianą broń. Nie jest to nic nadzwyczajnego. Medalik jest niewielki, niemniej jednak jest widoczny. Pasażerowie WTP są osobami o różnej wrażliwości, nie chcemy urazić niczyich uczuć, stąd taka decyzja - dodał rzecznik.
bESKsnZH

Fani nie dowierzają

Pod postem Remigiusza Mroza posypała się fala komentarzy, większość od zaskoczonych, a często wręcz rozbawionych kuriozalną według nich sytuacją fanów. Pojawiło się wiele opinii katolików, którzy nie rozumieją, w jaki sposób okładka może obrażać ich uczucia religijne.

Haha. A czemu tak. Moich nie obraża. A jestem katoliczką i fanką pana książek. Znajdzie się w społeczeństwie zawsze ktoś wrażliwszy albo robiący widły z igły. To żadna obrona wartości - napisała jedna z internautek.
bESKsnZI
Piszę jako osoba, która nosi medalik bez krwi. Moim zdaniem nie obraża uczuć. Kolejna pozycja na półkę - skomentowała czytelniczka.
Przez chwilę POWAŻNIE myślałam, że góry też już obrażają. Doszło do tego, że już niewiele mnie dziwi - dodała inna osoba.
Zobacz także: Wyznania byłej świadek Jehowy. Życie po wyjściu z "niebezpiecznej sekty"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESKsoaa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(140)
waku
miesiąc temu
Ale jaja, jaka tam jest obraza? Znowu mail dworczyka zadziałał?
Ona
miesiąc temu
Ale to właśnie najlepsza reklama:-) Pan Mróz powinien podziękować. Teraz nawet ludzie nie lubiący czytać zechcą mieć zakazaną książkę w domu :-)
sic!
miesiąc temu
POLACY!!! Po lekturze licznych komentarzy na WP wnioskuję jedno: NIKT NAS NIE DZIELI, SAMI SOBIE TO ROBIMY I JESTEŚMY W TYM NAJLEPSI NA ŚWIECIE
bESKsoab
adaś
miesiąc temu
Odmowa przyjęcia tej reklamy będzie jeszcze lepszą reklamą bo ogólnopolską.
wierzącywsieb...
miesiąc temu
Moje uczucia to obraża katolicyzm!
@@@
miesiąc temu
"Vademecum Skauta" LADY PANK - już dawno śpiewali o tym co dla mnie jest dobre.
Moj nik
miesiąc temu
A wystarczyłoby w tym rogu przykleić zużytą gumę do żucia.....
Zimny
miesiąc temu
Wiele rzeczy się dzieje w Stolicy i obraża i nikt nie reaguje a tu taki mały medalik i taki problem Z pewnością został zauważony przez polityka który chce opiłować Katolików
Aniela
miesiąc temu
Firma się nie godzi na niektóre reklamy bo nie musi,i tyle.
Lenny
miesiąc temu
Nie zapominajmy, że Warszawą rządzi lewactwo i wszystko musi być prawilne na ich nutę. Nie rozumiem więc obrażania prawicy w tych komentarzach.
Omg
miesiąc temu
Chory kraj, chorzy ludzie. Czas emigrowac
Kaśka
miesiąc temu
Ten naród potrzebuje egzorcysty, chory kraj.
zxc
miesiąc temu
Boże...jaką sobie rzeczywistość stworzyliśmy?
bESKsnZT
niepodległość...
miesiąc temu
Katotyrania w natarciu. Jak długo jeszcze Polacy to zniosą?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić