Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

ZUS odmraża wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. Jest jeden warunek

1
Podziel się

Zakład Ubezpieczeń Społecznych postanowił wznowić wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym. Od kiedy możliwe będzie korzystanie z takich rozwiązań?

ZUS odmraża wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. Jest jeden warunek
ZUS wznawia wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne (Pixabay)
bEUWRNrF

ZUS będzie rozsyłać informacje o skierowaniu na rehabilitację leczniczą w systemie stacjonarnym. Zawiadomienia otrzymają m.in. ci, którzy nie mogli wyjechać ze względu na pandemię koronawirusa.

"Express Ilustrowany" podaje, że wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne będą możliwe od 15 marca. Z pewnością nie brakuje osób, które chciałyby z tego skorzystać. Tym bardziej, że od jakiegoś czasu nie było takiej możliwości.

bEUWRNrH

ZUS stawia jeden warunek

By wyjechać na turnus rehabilitacyjny, konieczne będzie spełnienie wymogu ZUS. Chodzi o poddanie się testowi na obecność koronawirusa. O zleceniu wykonania takiego badania poinformuje ośrodek rehabilitacyjny. Test jest bezpłatny.

Nie można planować wyjazdu, zanim nie otrzymamy informacji o negatywnym wyniku testu na COVID-19. Ci, którzy przebywają na kwarantannie albo w izolacji, oczywiście nie będą mogli skorzystać z turnusu.

bEUWRNrN
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUWRNsi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Ccc
9 miesięcy temu
Nauka została opisana w książce ATLANTYDA Iluzja
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić