oprac. Lidia Pustelnik| 

Chora na raka dziennikarka zapowiada powrót do pracy. Rak nie "zdemoluje" jej życia

23

Niedawno dziennikarka Polsat News Joanna Górska podzieliła się smutną wiadomością – jest w trakcie walki z rakiem. Dziennikarka stara się jednak zachować optymizm i w kolejnym wpisie na Facebooku zdradza, jakie jeszcze marzenia chce zrealizować.

Dziennikarka opowiada o swoich planach.
Dziennikarka opowiada o swoich planach. (Facebook.com, Joanna Górska)

– Moje marzenie, dalekie podróże, na razie czeka, ale się doczeka. Jeszcze wiele "rat" przede mną – pisze Joanna Górska na Facebooku. Nawiązuje do projektu "Świat na raty – moja podróż dookoła świata", w ramach którego ostatnio odwiedziła Peru.

– Był lipiec, wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy o chorobie… ale żeby było jasne, staramy się, żeby rak nie demolował nam życia tak bardzo, jak by mógł. Projekt trwa, a ja niebawem planuję powrót do pracy – dodaje dziennikarka.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Dziennikarka kilka dni temu postanowiła wytłumaczyć się ze swojej nieobecności na antenie. – Jestem chora. Wrócę jak tylko będę mogła. Wierzących proszę o modlitwę, niewierzących o trzymanie kciuków. Badajcie się! To bardzo ważne. Im szybciej się wie, tym większe szanse – napisała na Facebooku, publikując zdjęcie w chuście. Joanna Górska poddała się już chemioterapii, w wyniku czego straciła włosy. W poruszającym poście na Facebooku opisała wrażenia z wizyty w sklepie z perukami.

– Podeszłam do tego jak do zadania. Emocje, przy kolejnych przymierzanych perukach, powoli gasły. Na koniec pojawił się uśmiech... – dodała. W wyborze pomogli jej bliscy. – Robert Szulc, Piotr Koncki - bez Was nie dałabym rady – napisała i podziękowała za wszystkie komplementy, jakie usłyszała na temat swojej nowej fryzury. – Fajnie, że tak dobrze dobraliśmy – podsumowała.

Mimo bez wątpienia trudnej i wyczerpującej walki z chorobą, dziennikarka stara się nie tracić optymizmu. – Bez względu na wszystko, uśmiechaj się! – apeluje.

Joanna Górska pochodzi z Mrągowa, swoją karierę zaczynała w tamtejszym Radiu Wa-Ma, pisała też dla lokalnych gazet. W 2005 r. trafiła do TVP Olsztyn, stamtąd po wygranym castingu znalazła się w "Wiadomościach" TVP1. W Polsat News Górska jest wydawcą, gospodynią "Informacji", "Nowego dnia" i reporterką. Ma kilkuletniego syna.

Zobacz także: Zobacz też: Groźny mit utrudnia leczenie raka
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić