o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Brzmi jak żart. Pamiątka ze ślubu Diany i Karola trafiła na aukcję

1
Podziel się

Ślub księcia Karola i księżnej Diany przeszedł do historii. Rozwód - naturalnie też. Ten pierwszy oglądało 750 milionów ludzi na całym świecie. Choć minęło od niego już 40 lat, nadal się o nim mówi. Właśnie na aukcję został wystawiony kawałek weselnego tortu. Poprzednio za podobną pamiątkę zapłacono 5,5 tys. złotych! Ile tym razem?

Brzmi jak żart. Pamiątka ze ślubu Diany i Karola trafiła na aukcję
Ślub Diany i Charles'a (Getty Images)
bEEqPKGd

To była jedna z najgłośniejszych imprez ubiegłego wieku. Choć małżeństwo księcia Karola i księżnej Diany nie przetrwało próby czasu, wciąż istnieją rzeczy, których rodzina królewska nie może wymazać z kart historii. Jak na przykład tort z wesela.

Ciasto składało się w większości z lukru oraz z marcepanu ozdobionego herbem brytyjskiej rodziny królewskiej. Imponujący kawałek przez 40 lat znajdował się w zamrażarce. Po weselu został przekazany Moyrze Smith, jednej z pracownic królowej matki, która była zatrudniona w Clarence House.

bEEqPKGf

Najdroższy kawałek świata?

Choć z okazji wesela przygotowano aż 23 torty, postanowiono, że poczęstowani zostaną również pracownicy w ramach podziękowań za włożony w przygotowania do wesela trud.

W taki sposób ten kawałek trafił do Clarence House. Tam znajdował się do 2008 roku. Później został wykupiony przez kolekcjonera pamiątek po rodzinie królewskiej, który teraz postanowił pozbyć się pamiątki.

bEEqPKGl

Do ciasta dołączone są dodatki. Kawałek tortu sprzedawany jest razem z broszurą z porządkiem mszy w katedrze św. Pawła w Londynie z dnia ślubu oraz programem królewskiego śniadania weselnego.

Poprzednio kawałek ciasta z wesela z wesela Diany i Karola sprzedano za 1375 dolarów, czyli za 5,5 tys. złotych. Czy tym razem ktoś zapłaci więcej?

bEEqPKGm
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEqPKGG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
marek
2 miesiące temu
Czym bardzie wystawny ślub tym predziej bedzie rozwód.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić