oprac. Karolina Błaszkiewicz| 
aktualizacja 

Dramatyczna sytuacja w schronisku. 40 psów i 20 kotów zamarza

36

"Kochani, mamy dramat!!!" – zaczyna się poruszający wpis działaczy Straży dla Zwierząt. W tej chwili pod ich opieką jest ponad 60 czworonogów, którym brakuje ciepłych posłań. Potrzebna jest im natychmiastowa pomoc.

Zwierzęta, którymi opiekuje się Straż są w trudnej sytuacji
Zwierzęta, którymi opiekuje się Straż są w trudnej sytuacji (Straż dla Zwierząt w Polsce)

Temperatury są coraz niższe, a podopieczni Straży dosłownie zamarzają. Stąd apel o wsparcie w postaci koców, kołder czy pościeli - generalnie wszystkiego, co da ciepło zwierzętom. Obecnie Straż zajmuje się 40 psami i przeszło 20 kotami. "Codziennie musimy im zapewnić ciepłe posłania" – podkreślają ich opiekunowie, dodając, że rzeczy nie muszą być nowe.

Wystarczy przejrzeć zawartość szaf i sprawdzić, co już się nam nie przyda, a zwierzętom może odmienić, a nawet uratować życie. "Wszystko przyjmiemy, wszystko się przyda" – czytamy w poruszającym apelu. Rzeczy można wysłać pocztą lub zawieźć osobiście. Straż ma swoją siedzibę w Warszawie przy ul. Wolskiej 60.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Straż dla Zwierząt jest służbą mundurową, która m.in. podejmuje interwencje tam, gdzie cierpią zwierzęta i opiekuje się tymi bezdomnymi.

Warto pomóc!

Zobacz także: Zobacz także: Jak pomagać cierpiącym zwierzętom?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić