To nie jest bajka Disneya. To nagranie z polskiego zoo

8

Łódzkie zoo pokazało nagranie dwóch gąsienic, które wkrótce przekształcą się w motyle paziowate. Ich wygląd zachwycił internautów, którzy stwierdzili, że wyglądają "jak z bajki".

To nie jest bajka Disneya. To nagranie z polskiego zoo
Niezwykłe gąsienice pokazało łódzkie zoo. (Facebook)

Łódzkie zoo od razu wstawiło na Facebooku film pokazujący nietypowe gąsienice. Kolory zwierząt zachwyciły internatów.

Jak z bajki! Gąsienice motyli paziowatych wyglądają jak węże z kreskówek, ale są całkowicie prawdziwe - czytamy w poście.

Bajkowe gąsienice

Pod wpisem zoo pojawiło się setki komentarzy. Wiele osób przyznało rację i stwierdziło, że gąsienice są przepiękne. "Aż szkoda, że przekształcają się w motyla" - czytamy w komentarzach.

Gąsienice wkrótce przekształcą się w motyle paziowate. Paziowate to duża rodzina motyli dziennych - wyróżniamy około 570 gatunków. Większość z nich żyje w warunkach tropikalnych, ale niektóre mogą występować także w innych strefach klimatycznych.

Gąsienice motyli z rodziny paziowatych przybierają niezwykłe barwy, aby lepiej się ukryć. Ponieważ żyją w lasach tropikalnych, musi być to kolorystyka, która będzie pasowała otoczenia. Potrafią także naśladować zachowanie gadów - w sytuacjach zagrożenia kopiują ruchy węża

Zobacz także: PGNiG Superliga. Nieudana gonitwa w Szczecinie
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić