Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Ksiądz odpowiada, czy zakupy w niedzielę handlową to grzech. Zdziwieni?

165

18 grudnia wypadła ostatnia niedziela handlowa 2022 roku. Dla niektórych była to doskonała okazja do zrobienia świątecznych zakupów, inni jednak mieli dylemat - mowa tu o osobach wierzących. Jeden z popularnych w mediach społecznościowych księży postanowił jednak wytłumaczyć, czy zakupy w ten dzień to grzech.

Ksiądz odpowiada, czy zakupy w niedzielę handlową to grzech. Zdziwieni?
Screen z TikToka ks. Picura (TikTok)

Od momentu, gdy zostały wprowadzone niedziele handlowe i niehandlowe, wiele osób straciło możliwość na zrobienie zakupów w swój jedyny wolny dzień. Inni z kolei narzekali na to, że nie mogą sobie dorobić w weekendy.

Teraz już chyba wszyscy zdążyli się przyzwyczaić do tego, że większość niedziel w roku jest po prostu niehandlowa.

W grudniu 2022 roku przypadły z kolei aż dwie handlowe niedziele - 11 grudnia i 18 grudnia. Dla niektórych była to doskonała okazja na zrobienie świątecznych zakupów. Są jednak osoby, mowa tu o osobach wierzących, które mają dylemat - czy robienie zakupów w niedzielę, nawet jeśli jest handlowa, nie jest grzechem.

Takie zapytania zaczęły się pojawiać w mediach społecznościowych. Postanowił to wyjaśnić ksiądz Sebastian Picur, który ewangelizuje młodzież na TikToku.

Czy te zakupy są konieczne w niedzielę i czy można je zrobić w tygodniu? Warto pewne sprawy ogarnąć przed niedzielą – napisał Picur na TikToku.

Nie jest to co prawda jednoznaczna odpowiedź na pytanie. Może jednak nieść zdecydowaną wskazówkę dla tych osób, dla których kwestie wiary są bardzo ważne.

A wy co o tym sądzicie? Czy rzeczywiście drobne zakupy przedświąteczne trzeba robić "na szybko", tylko nie w niedzielę, a może to akurat w ten dzień wybraliście się do sklepu?

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić