Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KOZ
|

Mazowsze. Brała ślub kościelny, będąc w ciąży. Słowa księdza szokują

115
Podziel się:

Współżycie przed zawarciem związku małżeńskiego jest uznawane przez Kościół katolicki za grzech. Nie wszystkie pary decydują się jednak na dochowanie czystości aż do ślubu. Zdarza się, że na ślubnym kobiercu stają kobiety w ciąży. Jedna z przyszłych panien młodych musiała zmierzyć się z nieprzyjemnymi docinkami kapłana, który miał sprawować sakrament.

Mazowsze. Brała ślub kościelny, będąc w ciąży. Słowa księdza szokują
Ślub kościelny w ciąży jest dopuszczalny (GETTY, Barcroft Media)

Do takiej sytuacji doszło w małej miejscowości na Mazowszu. Pani Aneta zamierzała wziąć ślub na trzy miesiące przed narodzinami dziecka. Jak przyznała, w jej grupie na naukach przedmałżeńskich nie była jedyną kobietą w ciąży.

Podczas spotkań dużo mówiło się o antykoncepcji i to było dość śmieszne - jesteś w ciąży, a ksiądz opowiada o takich rzeczach. Nie zabrakło też pytania, które być może nie powinno paść. Ksiądz też pytał, czy ten ślub jest z miłości, czy dlatego, że będzie będzie dziecko - mówiła pani Aneta w rozmowie z WP Kobieta.

Słowa księdza wywołały oburzenie. Poszło o pieniądze

Na tym duchowny nie poprzestał. Zarzucił przyszłej pannie młodej, że ludzie w obecnych czasach najpierw decydują się na dziecko, a dopiero później na ślub i z tym się nie kryją.

Kobieta wspomniała, że ksiądz upomniał się o zapłacenie za zapowiedzi. Przestrzegł jednak, że nie będzie ich czytał w trakcie ogłoszeń parafialnych. "Nauki przedmałżeńskie to nie są wam już potrzebne" - dodał.

Ślub w ciąży. Ksiądz wyjaśnia

Zdecydowanie inaczej do tematu podchodzi ks. Karol Oparcik. Duchowny w rozmowie z portalem WP Kobieta zapewnił, że "z punktu moralności nie powinno się to wydarzyć, ale jeśli dziecko jest w drodze i para chce wziąć ślub, nie można im odmówić".

Jednocześnie zwrócił uwagę na ważną kwestię. Jego zdaniem ciąża nie może być powodem zawarcia związku małżeńskiego. "Wychodzę z założenia, że w tak ważnej kwestii pośpiech nie jest wskazany" - mówił.

Zobacz także: Jak zadbać o nagrobki przed Wszystkimi Świętymi? Sprawdzone sposoby na ich wyczyszczenie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(115)
P.S
8 miesięcy temu
Jacy kapłani, tacy parafianie
Moralnosc
8 miesięcy temu
Niech się nie ośmieszają. Im chodzi o kasę a sami niech zobaczą ilu ma dzieci na boku. Pouczać to oni sobie mogą ale i tak ich nikt nie słucha. Ja pozwoliłam swojemu synowi aby żył bez ślubu i im nic do tego. Za służby trzeba zapłacić i o to im chodzi śmieszne😂
Joanka
8 miesięcy temu
Obłudniku! Wyjmij belkę ze swojego oka zanim powiesz bliźniemu, że ma drzazgę w oku!
Życzliwy
8 miesięcy temu
Ksiądz a poucza mimo że sam rodziny nie ma.
Bobo
8 miesięcy temu
Jak długo jeszcze ludzie będą w te bajki wierzyć i tym bajkopisarzom oddawać czet i bać się ich
Zmzm
8 miesięcy temu
A który ksiadz dawał ślub synom Adama i Ewy i kim były panny mlode
Orion
8 miesięcy temu
Papież powinien tą bandę rozpędzić w try miga. Zakonnicy, bracia w chabitach powinni nieść do ludzi słowo Boże, a nie ci zdemoralizowani księża.
Za kościołem
8 miesięcy temu
Ja się zgadzam z księdzem
Za kościołem
8 miesięcy temu
Ja się zgadzam z księdzem
Watykan .
8 miesięcy temu
Współżycie przed zawarciem związku małżeńskiego jest uznawane przez Kościół katolicki za grzech... Dlatego bezkarni kieckowi pedofile nie zawierają małżeństw z dziećmi...
Mara
8 miesięcy temu
A księża którzy mają dzieci nie powinni odprawiać mszy
Kaszub
8 miesięcy temu
Bardzo dobrze opisane
Twój nick
8 miesięcy temu
O moralności, ci wątpliwi wierni powinni mieć najmniej do gadania.
Jaa
8 miesięcy temu
Ślub w ciąży w Polsce to 99 procent jest takich ślubów. Niech se biorą tylko po co biała suknia i welon do ziemi zwłaszcza w 7 czy 9 miesiącu albo gdy dziecko już urodzone przecież to hipokryzja. Biel yto kolor czystość a welon czy też wianek to oznaką niewinności. Dziewica z brzuchem no niepokalane poczęcie normalnie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić