aktualizacja 

Na zdjęciu jest ukryta liczba. Połowa populacji nie umie jej znaleźć

127

Złudzenia i iluzje optyczne zazwyczaj mają za zadanie sprawdzić naszą spostrzegawczość. Niekiedy mogą także pomóc określić, jaki mamy charakter. Media społecznościowe obiegła niedawno iluzja optyczna, na której ukryta jest pewna liczba. Okazuje się, że połowa populacji nie jest w stanie rozwikłać zagadki. Dasz radę odkryć, o jaką liczbę chodzi?

Na zdjęciu jest ukryta liczba. Połowa populacji nie umie jej znaleźć
Na grafice z plamkami ukryto pewną liczbę. Jesteś w stanie ją dostrzec? (Jackpotjoy)

Iluzje i zagadki optyczne cieszą się w sieci ogromną popularnością. Internauci często prześcigają się w tym, kto odkryje więcej elementów i zrobi to w krótszym czasie. Istnieją także zadania, które mają uwypuklić cechy naszego charakteru.

Poniższa iluzja optyczna została przygotowana przez pewną brytyjską firmę. Z okazji urodzin przedsiębiorstwa, pracownicy postanowili stworzyć zagadkę dla internautów. Okazuje się, że potrafi rozwiązać ją zaledwie połowa społeczeństwa.

Zagadka z kolorowymi plamkami. Jaką liczbę widzisz?

Wiele osób ma problem z poniższą zagadką. Jest ona bowiem dużo trudniejsza, niż można by się spodziewać. Zaprezentowana grafika przedstawia pozornie kolorowe plamki. Szkopuł w tym, że na grafice ukryto także pewną liczbę.

Iluzja może stanowić spore wyzwanie dla daltonistów. Wygląda jednak na to, że także osoby poprawnie rozpoznające kolory mają z nią spore kłopoty. Potrafisz wskazać liczbę na obrazku?

Zagadka z plamkami. Jaka jest poprawna odpowiedź?

Okazuje się, że liczba została wybrana nieprzypadkowo. Symbolizuje ona okrągłą rocznicę założenia firmy. Jaka jest zatem poprawna odpowiedź i gdzie się ona znajduje?

Trzeba przyznać, że zagadka nie jest prosta i może przysporzyć kłopotów nawet zaprawionym w bojach fanom iluzji optycznych. Na obrazku znajduje się liczba 20. Tworzy ją układ zielonych plamek na samym dole obrazka.

Poniżej publikujemy rozwiązanie zagadki z zaznaczoną liczbą. Wiedząc, gdzie się znajduje, warto spróbować wrócić do zagadki i spróbować jeszcze raz ją odszukać. Jak sobie poradziliście?

Obejrzyj także: Ta iluzja skradła serca internautów. Czy to na pewno wilk?

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić