Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac.
KSA
|

Pan Ryszard podbija Facebooka. Siedzi w centrum Warszawy z wymowną kartką

24
Podziel się

Pandemia doprowadziła do wielu zwolnień i wręcz dramatycznej sytuacji w niektórych branżach. Pan Ryszard obecnie szuka intensywnie pracy. Mężczyzna nie jest zainteresowany jałmużną, dlatego rozsyła CV, a ponadto codziennie wychodzi na ulicę z nadzieją, że ktoś zaproponuje mu stanowisko.

Pan Ryszard podbija Facebooka. Siedzi w centrum Warszawy z wymowną kartką
Pan Ryszard przyjeżdża do centrum Warszawy (Instagram, East News)
bEUqQlHF

Od ponad roku wiele osób zmaga się z trudną sytuacją zawodową. Ludzie, którzy na co dzień wykonywali dorywcze prace bądź świadczyli usługi naprawcze, teraz z trudem znajdują jakiekolwiek zlecenia. Zwłaszcza jeśli są w podeszłym wieku.

Ogromna chęć pracy

Co prawda niektórzy mogą liczyć na częściowe wsparcie finansowe ze strony państwa, ale to nie rozwiązuje problemów. Pan Ryszard wolałby pójść do pracy i uczciwie zarabiać pieniądze. Mężczyzna regularnie przegląda oferty, sprawdza rynek, rozsyła CV, ale odzew jest marny.

bEUqQlHH

Sytuacja, w której się znalazł, jest trudna, ale on nie poddaje się. Od grudnia regularnie wychodzi na ulice Warszawy, siada przed słynną Rotundą i kładzie sobie na kolanach karton z napisem: "Szukam pracy". Mężczyźnie niestraszna była ani zła pogoda, ani pandemia.

Blogerzy prowadzący fanpage "Make life harder" nagłośnili sprawę. Okazuje się, że pan Ryszard ma nie tylko ogromny zapał do pracy, ale również posiada wiele umiejętności. Może być ślusarzem, lakiernikiem czy ogrodnikiem, a nawet sprawdzić się w handlu. Mężczyzna zapewnia, że w sumie to weźmie każde zlecenie, które pozwoli mu choć trochę odmienić swój los i zacząć lepsze życie.

Apel pana Ryszard poruszył internautów. Post jest lawinowo udostępniany przez osoby, które doceniają chęć do pracy u starszego człowieka i chcą mu pomóc.

bEUqQlHN
Zobacz także: Ratowniczka medyczna chora na białaczkę. Olga Łakomska mówi co ją najpierw zaniepokoiło
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUqQlIi
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(24)
Bakunia
8 miesięcy temu
Nie wierzę, pracy w Warszawie jest bardzo dużo,ogłoszeń całe strony w necie.Tylko chęci do regularnego wstawiania rano trzeba mieć.
PiS - Nowogro...
8 miesięcy temu
Ogłoszenie o pracy. Jeśli chcesz zarabiać 100 000 pln i więcej, już teraz organizujemy kolejny nabór na stanowiska: poseł, senator, sekretarz stanu, wiceminister, minister, premier. Jeśli spełniasz nasze oczekiwania: byłaś członkiem PZPR, ZSMP, funkcjonariuszem MO, ZOMO, WSW, a w szczególności SB lub TW SB lub agentem Radzieckich/Rosyjskich KGB/SWZ FR lub GRU, nie czekaj, ilość miejsc ograniczona. Jako dodatkowe atuty, cudzołożenie, dzieci pozamałżeńskie. Zgłoś się do PiS już dzisiaj, nie zwlekaj !!!
do świadczony
8 miesięcy temu
myslalem że - jak szukac to trzeba chodzic - napewno nie siedzieć ..
bEUqQlIj
ddd
8 miesięcy temu
Jaki z niego "Pan " , jak siedzi ????
Armeniec
8 miesięcy temu
U nas o korzeniach czeczeńskich organizuję też podobnie największa pizza w mieście... ma jakieś kluczyki do miasta
Ogrodnik
8 miesięcy temu
Buhaha.jest pracy dużo. Ślusarz narzędziowy ok 5tys na rękę. Zapraszam pana do Piaseczna lub pod Marysinek. Żeby wziąć kogoś do pracy trzeba być między 6 a 7 rano. Później już nikogo nie ma . 20 zł za godzinę pracy płacą plus wyżywienie. Prace wykonuje się różne. Pozdrawiam.
................
8 miesięcy temu
PROWAKACJA
klawisz
8 miesięcy temu
siedzieć z kartką w centrum stolicy to też praca
menel
8 miesięcy temu
niech się zapisze do partii rządzących tam potrzebują takich nieudaczników ( budowlaniec w Warszawie nie może znaleźć pracy?), etat na stołku spółki państwowej zagwarantowany
może
8 miesięcy temu
Pod tym kontem Polska niestety musi gonić zachód. Tam widzę, że ludzie z dużym doświadczeniem często pełnią funkcje trenerów, nauczycieli, prezenterów - zwłaszcza w dużych firmach. Może nie wszędzie lecz takie przypadki widziałem.
Janusz
8 miesięcy temu
Głupoty opowiada że nie ma pracy. Niech nie stoi tylko weźmie telefon i zadzwoni na któryś numer z ogłoszenia. Ważne żeby chcieć a nie stwarzać pozory że się chce. To jest Warszawa a nie wioska na mazurach i rynek pracy jest chłonny
Pracodawcaa
8 miesięcy temu
Kto chce pracować to znajdzie robotę.Nie chrzańcie mi ,że roboty nie ma. Ale jak się ma wymagania 7000 tys i nic nie robić to macie rację .Dla was pracy nie ma.Chyba ,że u Obajtka.
Andrzej
8 miesięcy temu
Mamy szansę doczekać się widoczków z międzywojennej Warszawy, gdy po ulicach chodzili panowie z tablicą - przyjmę każdą pracę. Historia lubi się powtarzać.
bEUqQlIb
nowy
8 miesięcy temu
Ja bym pojechał do Pcimia !!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić