Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

Państwo młodzi nie wytrzymali. Goście dostali faktury na 1000 zł

240
Podziel się:

Faktura za nieobecność na weselu? Na taki pomysł wpadła pewna młoda para, wściekła na osoby, które mimo zaproszenia nie zjawiły się na zabawie. Niedoszli goście weselni otrzymali rachunki opiewające na 1 tys. zł na pokrycie kosztów poniesionych przez świeżo upieczone małżeństwo. Czy to słuszna praktyka?

Państwo młodzi nie wytrzymali. Goście dostali faktury na 1000 zł
Para młoda wystawiła faktury niedoszłym gościom weselnym (Getty Images, Tom Merton)

Wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu wielu ludzi, ale także zdecydowanie jedno z najkosztowniejszych. Młoda para zwykle musi brać pod uwagę, że będzie narażona na dodatkowe koszty, w razie gdyby którejś z zaproszonych osób "coś wypadło" i nie mogła pojawić się na uroczystości. Problem pojawia się jednak, kiedy takich osób jest więcej, a przeznaczone na nie pieniądze tak naprawdę zostają wyrzucone w błoto.

Rachunek za nieobecność na weselu

Pewna para młoda znalazła na to oryginalny sposób. Wspomniano o nim na tiktokowym profilu portalu ślubnego amoreo.pl. Jak dowiadujemy się z wideo, post dotyczący tej nietypowej sytuacji pojawił się na jednej z grup prawniczych w mediach społecznościowych.

Internauci poinformowali, że otrzymali wezwanie do zapłaty na niebagatelną kwotę 1 tys. zł za nieprzybycie na wesele, na które otrzymali zaproszenie. Niedoszli goście weselni byli tym faktem szczerze oburzeni. Redaktorka portalu zastanawia się, kto w tym przypadku miał rację.

Kto ma rację?

Para młoda musiała ponieść koszty "talerzyka", a także jeśli - jeśli był - koszty transportu i noclegu. Ale goście nie mieli obowiązku skorzystania, ponieważ było to zaproszenie i ich obecność była dobrowolna. Zatem oczywiście goście mają prawo po swojej stronie - stwierdziła specjalistka ds. ślubów.

Jak zaznaczono na wideo, gdyby para młoda wniosła sprawę do sądu, na gruncie polskiego prawa takie powództwo nie miałoby szans na powodzenie. Pozostaje jednak kwestia dobrych obyczajów i szacunku dla osób zapraszających do wspólnego spędzenia tego wyjątkowego dla nich dnia.

Zaproszone osoby prawdopodobnie nie poinformowały, że nie przybędą na wesele, lub zrobiły to zbyt późno. W takim wypadku warto byłoby chociażby drobnym gestem zadośćuczynić parze młodej swoją nieobecność na imprezie i pokazać świeżo upieczonemu małżeństwu, że narażenie ich na dodatkowe koszty nie było działaniem zamierzonym - wskazuje redaktorka portalu ślubnego. Prawdopodobnie to wystarczyłoby, by rozwiązać konflikt.

Jak się okazuje, podobne sytuacje zdarzają się coraz częściej. Nie tak dawno 44-letni Doug Simmons z Chicago zamieścił na Facebooku fakturę za ślub oraz list skierowany do wszystkich nieobecnych na przyjęciu weselników, w którym wezwał ich do zapłaty 120 dolarów (ok. 500 zł). A wy co myślicie o takim rozwiązaniu problemu?

Zobacz także: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(240)
elcia
3 tyg. temu
U nas było potwierdzenie 2 tyg przed weselem i nie było tylko 2 osób. Gdyby więcej osób nie przyszło a by potwierdziło to też bym się zdenerwowała. Bo za talerzy płaciłam ponad 200 złotych, więc gdyby 10 osób nie przyszło to dużo. Za te pieniądze porządnego irobota bym mogła sobie kupić.
Bela
3 tyg. temu
Szacunek przede wszystkim. Jeśli młodzi zapraszają gości i proszą o potwierdzenie, z powodu kosztów, to byłoby dobrze potwierdzić albo zrezygnować w umówionym czasie! Czasem widać kara finansowa, może zmobilizować niektórych do ogarnięcia się i uszanowania pieniędzy innych! Bo wprawdzie nie ma obowiązku aby na takie przyjęcie przybyć, ale kultura wymaga aby się określić czy będziemy czy nie. Z wyłączeniem sytuacji losowych, na które wpływu nie mamy! Jestem za takimi karami! Odmowa nic nie kosztuje a oszczędzi wydatków młodym!!!
Tymtyrymtym
3 tyg. temu
Sprawa jest prosta. Jeżeli niedoszły gość deklarował, że będzie i nie przyszedł, to nieładnie z jego strony, ale i wtedy to jest problem państwa młodych, bo skoro wesele miało być transakcją, to wypadałoby o tym poinformować i przed zamówieniem sali, żarcia i reszty oprawy zebrać od zaproszonych potwierdzenia albo od razu podpisywać umowy z kli... oj sorry, z goścmi o finansowanie swojego udziału w tym pięknym, szczególnym intere... oj sorry, święcie.
Kaszubski
3 tyg. temu
Kiedy na kolejnym weselu chciałem przypomnieć ojcu panny młodej, że ich nieobecność w postaci 5 osób na weselu syna. To się śmiertelnie obraził i nie rozmawiamy do tej od ponad 10 Lat . Wcześniej były telefony z prośbą o potwierdzenie przybycia. Odpowiedź była może tak, może nie.
Szczery
3 tyg. temu
Wyłudzanie pieniędzy. Ślub, komunia itp. to nudne imprezy i jeszcze z zakłamanym kościołem w tle. Tylko Bass i bit dobra vixa!
Jaaaa
3 tyg. temu
Niedługo ludzie w ogóle przestaną chodzić na wesela.
Kaja
3 tyg. temu
A co to za moda, że goście mają płacic za wesele. Wstyd. Nie masz pieniędzy, nie rób wesela.
Tiiiiikiiii
3 tyg. temu
Czas powrócić do prezentów: żelazko, prodiż,pościel, ręczniki... To były czasy, a nie wymagania. A może kogoś nie stać dać pieniądze? Nikt o tym nie pomyślał?
Zenada
3 tyg. temu
Bo to są debile naszych czasów idioci którym zależy na rozgłosie poklasku a nie własnym ślubie coraz więcej jest takich zapraszają kogo popadnie tylko po to żeby gości było jak najwięcej a potem zdziwieni sam osobiście byłem zaproszony przez kuzyna którego nie widziałem z 5lat mimo że mieszka 40km odemnie pierwsze co zrobiłem to odmówiłem i powiedziałem człowieku ja cie nie znam kim ty jesteś dokładnie to samo zrobiła babcia mojej koleżanki której wnoczkowie 8l nie odwiedzali ludzie nie mają jaj żeby powiedzieć coś takiego tylko nie przychodzą ale wina leży też po stronie młodej pary po buca zapraszają kogoś z kim nie utrzymują kontaktu lepiej zrobić małe wesele wśród przyjaciół niż wielkie wśród nieznajomych
Bila
3 tyg. temu
W głowie się nie mieści. Tylko pieniądze trzeba wyłudzić. Nie byli na weselu, bo nie mieli pieniędzy. Chyba zrozumiałe.
Liter
3 tyg. temu
A czy nie wydaje się mi może też wam ,że to tylko następny post, dla posta, nie mam o czym pisać. O kiedyś miałam taki pomysł, bo nie przyszli na wesele.... Zobaczymy co ludzie powiedzą....
Mhij bdfhhch
3 tyg. temu
Chcą tylko hajsu i nic więcej. Już widzę jak ktoś im płaci.
????
3 tyg. temu
Współczuję takich znajomości. Nie przyjść na wesele bez poinformowania to jedno, ale wystawiać fakturę, mimo że i tak musiałaby zapłacić to trochę żałosne. Nie piję alkoholu i rzadko kiedy coś zjem na imprezach, to też by mi wystawiła paragon?
Nemeczek
3 tyg. temu
Jeśli ktoś z moich znajomych by mnie tak wystawił, wiedząc, że zapłaciłam za miejsce, skończyłabym taką znajomość. Ludzie widzący tylko czubek własnego nosa nie są warci mojej uwagi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić