Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ORY
|

Pielęgniarki oddały próbkę krwi do laboratorium. Dołączyły zabawny liścik

17
Podziel się:

Te pielęgniarki bez wątpienia charakteryzują się dużym poczuciem humoru i doskonale wiedzą, jak zjednać sobie osoby pracujące w laboratorium. Do wysłanej próbki krwi dołączyły zabawny liścik, którego zdjęcie krąży teraz po sieci.

Pielęgniarki oddały próbkę krwi do laboratorium. Dołączyły zabawny liścik
Pielęgniarki oddały do labolatorium próbkę krwi z zabawnym liścikiem (Pexels, Facebook.com)

"Siostra Bożena" to facebookowy fanpage, na którym pojawiają się różne zabawne treści dotyczące zawodu pielęgniarki. Strona zgromadziła do tej pory prawie 125 tys. polubień od wielbicieli prezentowanego tam humoru. Teraz zamieszczono na niej zdjęcie odnoszące się do problemu, pojawiającego się czasem po pobraniu krwi. Każda pielęgniarka może się z nim identyfikować. 

Pielęgniarki dodały do próbki krwi zabawny liścik

Na stronie opublikowano ostatnio zdjęcie liściku, który pielęgniarki dodały do przesłanej do laboratorium próbki krwi. W humorystyczny sposób napisały w nim prośbę i wyraziły swoje oddanie pracownikom laboratorium. "Ooo drogie laboratorium! Przyjmij tę ofiarę z krwi na znak naszego oddania i zachowaj od wszelkiej hemolizy – oddane pielęgniarki" – czytamy. Pod spodem widać również prosty rysunek przedstawiający pielęgniarkę i pacjenta, którzy nie są w zbyt dobrych nastrojach. 

Czym jest hemoliza?

Warto wyjaśnić, że hemoliza może wystąpić w próbce krwi. Pojawia się najczęściej przy przypadkowym uszkodzeniu mechanicznym erytrocytów. Może się zdarzyć, gdy obecny jest problem z dostępem do żyły, zastosowana została zbyt cienka igła, gdy krew po pobraniu jest zbyt energicznie mieszana lub gdy próbka jest zbyt długo przechowywana. Hemoliza często jest widoczna gołym okiem. Surowica jest bowiem wtedy zabarwiona na czerwono. Wystąpienie hemolizy sprawia, że trzeba pobrać kolejną próbkę krwi. 

Internauci zostawili pod zdjęciem liściku od pielęgniarek wiele komentarzy. Osoby pracujące w tym samym zawodzie doskonale wiedzą, o czym jest w nim mowa.

"Moja mama – emerytowana już laborantka się z tego równo uśmiała", "Nie powiem, że czasem zadziałało, jak ledwo udało się pobrać i troszkę za mało... Pisało się prośby do laboratorium i rysowało serduszka", "Czasami też do naszych miłych pan w laborku piszę sentymentalną prośbę, szczególnie, jak kuję biedaka 3 lub 4 raz" – czytamy. 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: ''Ręka Boga'' dla chorujących na COVID-19. Poruszający gest pielęgniarki z Brazylii
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(17)
oko
8 miesięcy temu
żenada na pierwszej stronie...
qwert
8 miesięcy temu
ogólnie niby śmieszne, ale ja tu widzę aluzję go Mszy świętej.
Wlela
8 miesięcy temu
To z nudów
Pacjent
8 miesięcy temu
A takie ponoć zapracowane.
Jolo
8 miesięcy temu
"super koleżanki" nie ma co, takie rzeczy zostawia się w swoim gronie drogie panie
Red78
8 miesięcy temu
o jakie to infaltylne i głupiutkie i stały się w ten sposób sławne.
Hehxc
8 miesięcy temu
Wirus opanował Polaków, część przestała samodzielnie myśleć, teraz troszkę przygasa, młode pokolenia posiadają silną wolę i są bardziej odporni na wirusa - czarnego wirusa.
c19
8 miesięcy temu
Ile dodatku covidowego dostały?
Szal
8 miesięcy temu
I co w tym śmiesznego?? Żenada niech się wezmą za robotę. A no no tak covidek jeszcze to po co pracowac
Cenzura
8 miesięcy temu
Ofiara z krwi czyli co lucyperianizm ? Na obrazku nawet szkic ołtarza ofiarnego. Oj zepsuty ten świat Lucka. Czy krew z adrenochromem ?
Gość
8 miesięcy temu
Nie chcą podwyżek dziwne? Zawsze im mało
Dodatek covid...
8 miesięcy temu
To te "ciężko pracujące" pielęgniarki biorące kilka tys dodatku covidowego są tak zarobione że ciągle mają czas na żarciki, liściki, tiktoki itd
Lusi
8 miesięcy temu
Zgadzam się że hemoliza jest spowodowana zbyt energicznym mieszaniem probówek wkrótce po pobraniu.Ale najczęściej krew pobierana jest do zwykłej strzykawki a potem rozlewana jest pod ciśnieniem do poszczególnych probówek.Następuje rozpad delikatnych erytrocytów. Sama widziałam takie pobranie.Taka krew podwyższa poziom potasu i badań enzymatycznych.Wyniki są niewiarygodne i dlatego laboratorium nie powinno wykonywać badań z takiej krwi.Jest to problem w szpitalach bardzo częsty.
Nick
8 miesięcy temu
Pielęgniarki często robią żarty w pracy np traktując ludzi jak śmiecie albo robiąc z chorej osoby skórę na sprzedasz
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić