Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. JKY
|
aktualizacja

Zizi trafiła na potwora. Wlał jej do pyszczka żrącą substancję

55
Podziel się:

Mała bezbronna suczka o wdzięcznym imieniu Zizi przeszła ostatnio prawdziwe piekło. Pijany mężczyzna wlał do jej pyszczka żrącą substancję, która praktycznie wypaliła wnętrzności. Pies na szczęście trafił pod opiekę Fundacji Centaurus we Wrocławiu, gdzie lekarze walczą o jej zdrowie i życie.

Zizi trafiła na potwora. Wlał jej do pyszczka żrącą substancję
Suczka Zizi potrzebuje pilnej pomocy. (ratujemyzwierzaki.pl)

Kilka dni temu Zizi przeszła olbrzymie tortury. Pod nieobecność właścicielki, konkubent kobiety pod wpływem alkoholu chwycił za butelkę z płynem do czyszczenia toalet, po czym siłą wlał zawartość do pyska suczki. Nie wiadomo jeszcze czy Zizi przeżyje – cały czas trwa walka weterynarzy.

Niewyobrażalne cierpienie Zizi

Zizi trafiła pod skrzydła Fundacji Centaurus, a dzięki staraniom wolontariuszy szybko dostała się do całodobowej klinki weterynaryjnej, gdzie ma zapewnioną doskonałą opiekę. Stan suczki oceniany jest jako ciężki – ma rozległe oparzenia jamy ustnej i nie może sama przyjmować pokarmów. Obecny stan zdrowia Zizi uniemożliwia dalsze badanie przewodu pokarmowego, ponieważ przy próbach otwarcia pyszczka suczka odczuwa ból i mocno krwawi.

Przez kilka kolejnych dni mała Zizi zostanie jeszcze w klinice.

Pozostanie, o ile ocena obrażeń będzie dawała nadzieje na wyleczenie. Zizi została wprowadzona w śpiączkę. Lekarze starają się ustabilizować jej stan, by dokonać oceny zniszczeń w organizmie. Bo rokowanie przy takiej ilości żrącego środka, który dostał się do przewodu pokarmowego, jest ostrożne - czytamy na stronie fundacji.

Wiadomo również, że mocno poparzony jest także przełyk Zizi aż do klatki piersiowej. Pracownicy, który opiekują się psiakiem nie mogą patrzeć na ogrom cierpienia, z jakim zmaga się suczka. Mają także nadzieję, że oprawca bezbronnego psa odpowie za swoje czyny. Okazuje się bowiem, że to nie pierwszy raz, gdy mężczyzna tak brutalnie obszedł się z suczką. Kilka lat temu Zizi trafiła do weterynarza z ranami ciętymi.

Co działo się w życiu tej biednej psiny, aż do dzisiaj, nie wiemy. Obawiamy się jednak, że jej życie to jedno wielkie cierpienie. Że razów i upokorzeń, jakie zadał jej ten człowiek, nie jesteśmy sobie w stanie nawet wyobrazić - dodali wolontariusze na stronie fundacji.

Fundacja zorganizowała internetową zrzutkę pieniędzy na leczenie Zizi. Będzie ono wyjątkowo kosztowne, ponieważ suczka musi mieć zapewnioną całodobową opiekę. Każdy o dobrym sercu może pomóc, biorąc udział w zbiórce.

Zobacz także: Lato 2021. Polacy rezerwują wczasy za granicą. "Widzimy wyjazdową odwilż"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(55)
el-ka
2 lata temu
Ziobro,znisczyles dobrych prokuratorów i sędziów.Jakie skarb państwa poniósł koszty na twoje zachcianki.Moja mama też zmarła,bo lekarze nie odczytali prawidłowo opisu tomografii komputerowej.Powiedziala mi to lekarka,która po mojej interwencji opiekowała się nią. Pozno wieczorem dowiedziałam się,że mama zmarła. Kiedy przyjechalam rano,spotkałem się zamiast wspolczucia,tylko z oskarżeniem,za to,że przez pięć dni domagalam się opieki nad mama i ulzenia jej cierpieniu.Nie mialam siły walczyc,ale to był ewidentny błąd lekarski.Nie rzucam słów na wiatr. Dokumentacja jest dostępna.Ten szpital,którego nazwy nie wymienię,to umierania.Dobrzy lekarze odchodzą,pozostaja mierni. Pisze to tutaj,bo nie mam i nie chce mieć konta na portalach spolecznosciowych.A jest trochę podobne do przypadku zizi.Oby zapomniała o tym imieniu.
el-ka
2 lata temu
A tak w ogóle,moja mama wiele lat temu miała krwotok z przewodu pokarmowego. Lekarz przez całą noc poil ja alugastrinem i to pomogło. Więc zostaw,to lekarzom.Byle tylko trafiła na dobrych.
el-ka
2 lata temu
Ty,co dajesz minusy,daj Rydzykowi z własnej kieszeni,ale nie z mojej.Ty utrzymuj Rydzyka.Nie zgadzam się, by moje niemale podatki poszły na niego.Ten rząd, to mali ludzie i nikt ich nie zapamięta,chyba tylko za rozmontanie państwa.
el-ka
2 lata temu
Czemu się sprzeciwiasz ten ,który oddajesz dwa głosy minus.Ja po wielu latach pracy,nie jako lekarza,wiem jak odróżnić rany cięte,klute i od pogryzienia.A może cię to bawi,że niewinne i bezbronne zwierze cierpiało. W takim razie jesteś tak samo winny.
el-ka
2 lata temu
Słaby będzie się znęcał nad słabszymi.Przed silniejszym tylko ulegnie. Nie ma dla ciebie litości,ani nad twoją konkubina.Mam nadzieję,że sprawiedliwość cię dobiegnie.
el'ka
2 lata temu
Co ci się nie podoba.Ty ,który dajesz dwa minusy. Może sam jesteś za przemocą wobec najbardziej bezbronnych?.
el-ka
2 lata temu
Nie ma usprawiedliwienia dla oprawcy slabszych,czy to dziecko,czy zwierze.Mam nadzieję,że sąd stanie na wysokości zadania.
el-ka
2 lata temu
Nie mogę przestać myśleć,o tym ile to ufne,bezbronne zwierzątko wycierpialo.Nie ma litości dla sprawcy i dla tej ,ktora go kryła.Ufam,że spotka ich kara.
el-ka
2 lata temu
Kościół zawsze brał.Elzbieta Lokietkowna ,królowa Węgier,chcąc wsparcia papieża woziła chojne dary .To nieprawda,że w średniowieczu, kobiety nie miały nic do powiedzenia.Elzbieta posługiwala się pieczęcią męża Karola Roberta.Ludzie dajcie przykład.Pomoz ie zizi.
el-ka
2 lata temu
Każda cywilizacja ma jakiegos Boga,bo człowiek nie chciał być sam.Chcial wierzyć,że jest ktoś na kim można się oprzeć,ale w ostatniej godzinie zostaje sam. Czytaliście, lub ogladali film Faraon ,ich stroje stroje kaplanow newiele się różnią od obecnych strojow tzw. kaplanow.Kapia złotem, nie tego chciał Jezus.
el-ka
2 lata temu
Choćby kilku księży - bo sąsiad lubi się postawić .Na pogrzebie,odejdą od grobu dwa metry i śmieją się. Sama widziałam. Nie uszanuja cierpienia najbliższych. Już nie ma swietosci.
el-ka
2 lata temu
"Ludzie zapomnieli o tej prawdzie,ale Ty nie możesz zapomnieć.Zawsze będziesz odpowiedzialny za to,co oswoiles" Cytat z Mały książę. Niestety ludzie często zapominają. A podobno ,to katolicy,gdzie jest ich prawdziwą wiara.
el-za
2 lata temu
Oczywiście "usuwajcie",Po tym jak się przeczytało setki protokołów to już nie wiadomo,co jak się pisze.
el-ka
2 lata temu
Nie ufam już klerowi,chociaż był chrzest,komunia,bierzmowanie i wychowanie w duchu katolicyzmu.Dlaczego np. w Niemczech jest spowiedź powszechna,ale nie tutaj.Kazdy bogatszy chłop pchal syna na księdza?Bo na wsi mieć w rodzinie księdza, to niby honor.I tak przypadkowi ludzie dostali się tam,gdzie nie powinno ich być. Myślę,że mam otwarty umysł,co zawdzięczam mamie. A i tak w ostatniej godzinie zostaniemi sami.Ta wypowiedź tyczy też maltretowanej suczki.To katolicy zgotowali jej ten los.Nie usowajcie tego postu,bo to całokształt.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić