Żona El Chapo żyła jak w bajce. Teraz przeżywa koszmar

48

Żona meksykańskiego barona narkotykowego - "El Chapo" została aresztowana. Jest oskarżona o udział w spisku mającym na celu dystrybucję kokainy, metaamfetaminy, heroiny i marihuany oraz pomoc w próbach ucieczki uwięzionego męża.

Żona El Chapo żyła jak w bajce. Teraz przeżywa koszmar
31-letnia Emma Coronel Aisupuro została zatrzymana. (Getty Images)

Emma Coronel Aispuro została zatrzymana na międzynarodowym lotnisku Dulles pod Waszyngtonem. Jest oskarżona o udział w spisku mającym na celu dystrybucję kokainy, metamfetaminy, heroiny i marihuany na terytorium USA.

Żona "El Chapo" aresztowana

Jest również oskarżona o spiskowanie z innymi osobami, aby pomóc mężowi w ucieczce z więzienia w Meksyku w 2015 roku. Z dokumentów sądowych wynika, że była zaangażowana w planowanie kolejnej ucieczki, zanim "El Chapo" został poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych w styczniu 2017 roku.

Emma Coronel Aisupuro w 2008 roku została Miss Sinaloa. Za Joaquina "El Chapo" Guzmána wyszła w 2007 roku, gdy ten ukrywał się po ucieczce z więzienia w 2001 r. Mają dwoje dzieci - bliźnięta w wieku 9 lat.

Zobacz także: Nagranie z porwania syna barona narkotykowego "El Chapo" Guzmana

El Chapo po ucieczce w 2001 roku przez 13 lat był na wolności. W 2014 r. został ponownie zatrzymany, jednak udało mu się zbiec. Ponownie schwytano go dopiero w 2016 roku w mieście Los Mochis. Rok później został poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych. W 2019 r. amerykański sąd skazał go na dożywocie plus trzydzieści lat bez możliwości zwolnienia warunkowego.

63-latek to szef kartelu Sinaloa, który był największym dostawcą narkotyków do USA. Podczas procesu, który miał miejsce w 2019 roku "El Chapo" usłyszał szereg szokujących zarzutów m.in. gwałty na 13-latce, morderstwa czy tortury swoich rywali i byłych członków kartelu.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić