Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Brutalna egzekucja. Nie żyją koledzy "El Chapo"

199

Handlarze narkotyków z gangu El Chapo zostali schwytani, a następnie brutalni zamordowani. Egzekucji dokonali członkowie rywalizującego z nimi kartelu CJNG. Do sieci trafiło nagranie, na którym porwani siedzą nadzy i związani, a nad nimi stoją mężczyźni z karabinami.

Brutalna egzekucja. Nie żyją koledzy "El Chapo"
Gang CJNG działa na terenie Meksyku i Portoryko (YouTube.com, RT)

Członkowie Jalisco New Generation Cartel (CJNG) przed morderstwem przeprowadzili przesłuchanie uwięzionych handlarzy. Jak podaje "Mirror", trzej mężczyźni należeli do tzw. chapulinów. Nie są oni lojalni wobec jednej grupy przestępczej, lecz współpracują z różnymi kartelami.

Handlarze narkotyków z gangu El Chapo zamordowani przez CJNG

Na nagraniu sprzed egzekucji widać, jak trzej mężczyźni siedzą na podłodze nadzy. Mają związane ręce i nogi, zasłonięte oczy, a stojący gangsterzy trzymają wymierzone w nich karabiny.

Według ustaleń "La Opinion" schwytani handlarze działali na terenie stanu Zacatecas w północno-środkowym Meksyku. Stanowi on teren rywalizacji karteli narkotykowych, ponieważ przebiegają przez niego kluczowe szlaki handlowe do Stanów Zjednoczonych.

Wśród rywalizujących karteli są właśnie CJNG i Sinaloa, założony przez słynnego El Chapo, a obecnie zarządzanego przez Ismaela "El Mayo" Zambadę. Członkowie CJNG wysłali ostrzeżenie dla gangu Sinaloa.

Stan Zacatecas ma już właściciela – cytuje "Mirror" treść wiadomości kartelu CJNG do Sinaloa.

Na czele gangu obecnie stoi Nemesio "El Mencho" Oseguera Cervantesa. W przeszłości był on członkiem kartelu Sinaloa. Jednak stan zdrowia "El Mencho" nie jest najlepszy, a coraz większe wpływy w organizacji przestępczej zyskuje Juan Carlos Gonzalez. Mężczyzna nazywany "nowym El Chapo" jest typowany przez media na przyszłego przywódcę CJNG.

Zobacz także: Zobacz też: Nagranie z porwania syna barona narkotykowego "El Chapo" Guzmana
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić