Wróć na
Artykuł Sponsorowany
|
aktualizacja

Frezarka do paznokci - jak używać jej w domu?

0
Podziel się

Niewielkie urządzenie zasilane na prąd, które znacznie ułatwia i przyspiesza wykonywanie manicure`u. Niezbędne w każdym salonie stylizacji paznokci, coraz częściej wybierane także do użytku domowego. Frezarka do paznokci - bo o niej mowa - to funkcjonalne, praktyczne i wygodne urządzenie, które możesz wykorzystać na kilka sposobów. Do czego Ci się przyda i jak jej używać?

Frezarka do paznokci - jak używać jej w domu?
bCYMVnWZ

Artykuł sponsorowany

Frezarka do paznokci usunie starą warstwę żelu lub hybrydy

Działanie frezarki kosmetycznej opiera się na szybkim obracaniu się specjalnych frezów, czyli wiertełek o różnej ziarnistości. W zależności od wyboru frezu, możemy wykorzystać urządzenie do różnych celów - na przykład usunięcia warstwy żelu, akrylu czy hybrydy. Frezarka do paznokci jest o wiele szybsza niż ręczne piłowanie pilnikiem lub używanie acetonu. Do usuwania warstw żelu i hybryd wybierz frezy w kształcie walców lub stożków.

Odsuwanie skórek frezarką

Frezarką możesz też łatwo odsunąć skórki przy paznokciach. To szybkie i bezbolesne, a przy tym bardzo ważne przed kolejnym nałożeniem żelu lub hybrydy. Dzięki temu nie zalejesz skórek, a stylizacja będzie estetyczna, ale także trwała. Do odsuwania skórek sprawdzą się najlepiej drobne frezy typu szpice. Jeśli chcesz, żeby manicure frezarkowy był jak najbardziej profesjonalny, zwróć również uwagę na odpowiednią kolejność zabiegów - najpierw usunięcie lakieru, a później praca ze skórkami.

bCYMVnXb

Frezy do usuwania skórek

Są dwie szkoły, dotyczące skórek wokół paznokci. Niektórzy wolą je tylko odsunąć, inni usuwać całkowicie. Jeśli lubisz wycinać skórki cążkami, powinnaś zastanowić się nad zmianą techniki. Cążki powodują wiele mikrouszkodzeń skóry. Potraktowane nimi skórki często są też nierówno wycięte i poszarpane. Wykorzystując frezarkę i frez kulisty, łatwo i bezpiecznie usuniesz skórki, a skóra wokół paznokci będzie gładka.

Zadbane stopy bez odcisków i zgrubień

Frezarki kosmetycznej możesz użyć także do usuwania zgrubień, zrogowaceń i odcisków na stopach. W zależności od stopnia zaawansowania zrogowaceń, możesz dobrać najpierw frezy gruboziarniste, a później - do wykończenia - drobniejsze i delikatniejsze. Używanie frezarki nie wymaga żadnego wysiłku, zupełnie inaczej niż długotrwałe tarcie stóp tarką lub pumeksem. Dzięki niej zaoszczędzisz czas, a pedicure stanie się przyjemnością.

Jaką frezarkę wybrać?

Wybierając frezarkę do domowego użytku, postaw na solidne urządzenie, które będzie Ci służyło przed długi czas. To inwestycja, która odwdzięczy Ci się pięknymi dłońmi i stopami. Nie warto na niej oszczędzać. Zwróć też uwagę na moc i stopnie regulacji obrotów, które pozwolą używać jej wygodnie, nawet bez dużej wprawy. Praca z frezarką będzie wygodniejsza, jeśli będziesz mogła regulować obroty także stopą - naciskając na dołączony pedał.

Warto dodać, że frezarka nie jest urządzeniem zarezerwowanym tylko dla profesjonalistów. Niezbędne będzie jej wyczucie i wprawa, ale zobaczysz, że przyjdą już po kilku użyciach. Zawsze możesz się także zapisać na specjalny kurs, dzięki któremu zrobisz manicure frezarkowy zgodnie ze sztuką - estetycznie i bezpiecznie.

bCYMVnXh

Artykuł sponsorowany

bCYMVnXC
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić