aktualizacja 

Kierowco, o tym musisz pamiętać zimą. Siedem ważnych zasad

4

Zima to okres, w którym złe nawyki kierowców mogą mocno zaszkodzić samochodom. Jak należy postępować w zimowym okresie? Podpowiadamy, o czym kierowcy wręcz muszą pamiętać.

Kierowco, o tym musisz pamiętać zimą. Siedem ważnych zasad
Samochód - zdj. ilustracyjne (Pixabay)

Najważniejsze wskazówki dla kierowców przekazuje spidersweb.pl. Zaznaczono, że nie należy rozgrzewać silnika przed jazdą. Szybciej osiąga on bowiem temperaturę roboczą, gdy jest obciążony. Na postoju trwa to natomiast bardzo długo.

Zimą nie można też unikać myjni. Istotne jest mycie podwozia. Szczególnie warto zwrócić uwagę na oczyszczanie go z soli, która trafia na jezdnię.

Warto ponadto dbać o uszczelki. Żeby ograniczyć ryzyko przymarzania, dobrze jest użyć odpowiedniego preparatu.

Nie jeździj na rezerwie! "Mniej paliwa w baku to zarazem więcej miejsca, gdzie może skraplać się woda - i rozcieńczać paliwo" - spostrzega wspomniany portal.

Zima na drogach. O tym pamiętaj

Oczywiście zimą trzeba zadbać o odpowiednie ogumienie. Trzeba też troszczyć się o akumulator. W razie potrzeby warto mieć przy sobie kable rozruchowe.

Bądź ostrożny na drodze. Zimą warunki niejednokrotnie są bardzo zdradliwe. Trzeba jechać z głową. Ostrożności nigdy za wiele, nawet jeśli ktoś jest niezwykle doświadczonym kierowcą. Zima ma to do siebie, że może zaskoczyć każdego.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić