Głodowa emerytura Krzysztofa Cugowskiego. Aż trudno uwierzyć

2055

Krzysztof Cugowski, podobnie jak wielu polskich artystów, nie ma co liczyć na godną emeryturę. W grudniu przed świętami musi pracować na pełnych obrotach.

Głodowa emerytura Krzysztofa Cugowskiego. Aż trudno uwierzyć
Krzysztof Cugowski nie ma co liczyć na wysoką emeryturę (AKPA)

Krzysztof Cugowski jest ikoną polskiej muzyki. Przez większość kariery był związany z zespołem Budka Suflera, lecz od 2014 r. występuje tylko z synami Piotrem i Wojciechem.

Cugowski występuje na scenie od 50 lat. Obecnie ma 71 lat, a jego emerytura jest bardzo niska - podaje "Super Express". Początkowo dostawał 570 zł miesięcznie, później ta kwota wzrosła do 882 zł. Od czasu, gdy wprowadzono w Polsce emeryturę minimalną, Cugowski dostaje blisko 1000 zł.

Nie mogę narzekać. I nie mam pretensji do losu, że po sukcesie, który odniosłem, teraz nie powinienem się zastanawiać, czy ja będę miał z czego żyć, gdybym przestał grać, czy nie. Zarobiłem troszkę pieniędzy, ale nawet nie porównuję się do ludzi zamożnych, bogatych - mówi Cugowski, cytowany przez "Super Express".

Cugowski pracuje w pocie czoła

Pandemia koronawirusa sprawia, że żyjemy w niepewnych czasach. Nie są wykluczone nowe obostrzenia, w tym kolejny lockdown. Z tego powodu 71-letni Cugowski kuje żelazo, póki gorące i w grudniu ma ogrom pracy.

Od 4 do 29 grudnia artysta zagra aż 15 koncertów. Za każdy inkasuje 50 tys. zł, za co zarobi łącznie 750 tys. zł. Kilkudniową przerwę zrobił sobie jedynie na okres świąt Bożego Narodzenia.

Zobacz także: Kim Dzong Un wzywa do lojalności wojskowych. Zdjęcia ze specjalnej konferencji w Korei Północnej
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić