BOB| 

Katarzyna Figura dopięła swego. Gwiazda uwolniła się od męża

3

Katarzyna Figura aż przez dziewięć lat walczyła o rozwód z mężem, który miał się nad nią znęcać. W końcu zapadł ostateczny wyrok w tej sprawie. Aktorka nie kryła wzruszenia.

Katarzyna Figura dopięła swego. Gwiazda uwolniła się od męża
Katarzyna Figura zakończyła sprawę rozwodową (AKPA, Niemiec)

Katarzyna Figura i Kai Schoenhals pobrali się w 2000 roku. Wszyscy myśleli, że wiodą szczęśliwe życie. Po dwunastu latach aktorka jednak ogłosiła rozstanie, a następnie zszokowała opinię publiczną, gdy wyjawiła prawdę.

Katarzyna Figura po rozwodzie

Gwiazda polskiego kina przyznała, że przez lata była poniżana, bita i upokarzana. Wstydziła się jednak do tego przyznać, więc długo żyła w toksycznym związku. Potem przyszedł czas na rozwód, ale ta kwestia ciągnęła się latami.

Dopiero po dziewięciu latach nastąpił przełom. 24 września sąd w Warszawie oficjalnie zakończył małżeństwo Figury. 59-latka w końcu uwolniła się od byłego partnera.

Jestem bardzo szczęśliwa - powiedziała dziennikarzom po rozprawie sądowej (za "Super Expressem").

Sprawa ciągnęła się latami m.in. dlatego, że Schoenhals wytoczył drugi proces o naruszenie dóbr osobistych. Potem chciał, aby Figura została poddana badaniom psychiatrycznym i domagał się także zmiany sędziego. Ostatecznie nic z tego nie ugrał.

Zobacz także: Rozwód w czasach pandemii koronawirusa. "Nasilenie zachowań przemocowych"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić