"Nasz nowy dom" krytykowany? Katarzyna Dowbor w końcu zabrała głos

16

Katarzyna Dowbor zdradziła kolejne sekrety produkcji "Nasz nowy dom". W rozmowie z serwisem Plotek.pl wyjawiła jak planują remont, dlaczego decydują się na niektóre rozwiązania i co sądzi o niepochlebnych komentarzach.

"Nasz nowy dom" krytykowany? Katarzyna Dowbor w końcu zabrała głos
(Facebook, Nasz Nowy Dom)

"Nasz nowy dom" jest emitowany od 2013 roku w telewizji Polsat. Przez lata widzowie pokochali ten program, ponieważ dzięki niemu wiele ubogich rodzin otrzymało pomoc i szansę na lepszą przyszłość. Prowadząca, Katarzyna Dowbor, wyznała, że dla niej "Nasz nowy dom" jest misją.

"Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor zawsze słyszy miłe słowa

W rozmowie z serwisem Plotek.pl prowadząca powiedziała, że uczestnicy zawsze są zadowoleni ze zmian. Jest to w dużej mierze zasługa ekipy, która przed rozpoczęciem remontu stara się poznać gusta rodziny.

Zresztą, nasi architekci starają się podpytać, co uczestnicy lubią, jakie kolory, jaki styl. Staramy się zawsze wychodzić tym rodzinom naprzeciw i ich wyobrażeniom o efekcie końcowym, bo każdy jakieś tam wyobrażenia ma - usłyszeliśmy.


Katarzyn Dowbor dodała także, że dla większości rodzin wystrój nie ma aż takiego znaczenia, jak fakt, że ich komfort życia znacznie się poprawił. Dla uczestników o wiele ważniejsze jest to, że mają łazienkę, bieżącą wodę czy ogrzewanie. Kwestie dotyczące estetyki mają drugorzędne znaczeni.


Dziennikarka odniosła się także do niepochlebnych komentarzy od widzów programów. Po każdym z odcinków pojawiają się komentarze z pytaniami dlaczego zastosowano takie, a nie inne rozwiązanie danego problemu. Wielokrotnie pojawiają się rady m.in. odnośnie ogrzewania, wystroju, zakupu potrzebnego sprzętu.


Czasem robimy płyty indukcyjne, a czasem dajemy kuchenki gazowe, bo rodzina sobie tak życzy. Czasem słyszymy od widzów, dlaczego zrobiliście w takiej małej łazience wannę, a nie prysznic? Bo rodzina prosiła o wannę. Czasem ktoś nam zarzuca, że na przykład użyliśmy fioletowego koloru, a bardziej pasowałby inny. Ale co mamy zrobić, jeśli uczestniczka programu kocha fioletowy kolor? - dodaje.

Na koniec dziennikarka powiedziała, że ekipa robiąca remont musi pamiętać, że dom należy do ubogiej rodziny, która będzie musiała go później utrzymać. Często wprowadzane są zatem takie rozwiązania, które nie obciążą finansowo uczestników. Po Amerykańskiej edycji programu pojawiło się wiele krytycznych komentarzy, ponieważ budowano tam domy zbyt drogie, na które nie było stać większości uczestników.

Zobacz także: Małgorzata Rozenek-Majdan o inwestycji w Tajlandii: "Takie inwestycje są miłe"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić