Nie tylko rozwód cywilny? Opozda i Królikowski mogą się na to zdecydować

73

Rozpad małżeństwa Joanny Opozdy i Antoniego Królikowskiego odbił się szerokim echem w całym kraju. Relacja zakończyła się jeszcze przed narodzinami ich wspólnego dziecka. Ujawniono, czy aktorzy mogą starać się o kościelne unieważnienie ślubu.

Nie tylko rozwód cywilny? Opozda i Królikowski mogą się na to zdecydować
Prawnicy wskazali, na jakiej podstawie Joanna Opozda i Antoni Królikowski mogliby ubiegać się o kościelne unieważnienie małżeństwa (AKPA, AKPA)

Małżeństwo Joanny Opozdy i Antoniego Królikowskiego nie przetrwało nawet roku. Zakochani wzięli huczny ślub w sierpniu 2021, a już dziś omawiają z prawnikami warunki, na jakich chcą się rozwieść. Okazuje się, że mogą starać się również o tzw. rozwód kościelny.

Joanna Opozda i Antoni Królikowski – rozwód kościelny jest dla nich możliwy?

Mimo że potocznie mówi się o "rozwodzie kościelnym", w rzeczywistości Kościół katolicki nie uznaje rozwodów, a jedynie unieważnienie małżeństwa. Aby je uzyskać, należy udowodnić – na podstawie jednej ze wskazanych przez instytucję przesłanek – że przysięga od początku była nieważna.

Jak informuje "Super Express", Opozda i Królikowski być może wezmą rozwód kościelny. Według opinii prawników, na których powołuje się tabloid, jeśli w chwili ślubowania jedna ze stron nie jest szczera w swoich słowach, Kościół katolicki może stwierdzić, że do ślubu "przed Bogiem" nigdy nie doszło.

Jeśli w chwili ślubu kościelnego dla jednej ze stron nie ma on znaczenia, a ślubowanie jest nieszczere, małżeństwo można uznać za nieważne – cytuje wypowiedź prawnika "Super Express".
Zobacz także: Zobacz też: Strzelanina i dramat w rodzinie Opozdy

Już wcześniej zachowanie Antoniego Królikowskiego względem żony budziło zastrzeżenia duchownych. Na temat postawy aktora zabrał głos m.in. ksiądz Janusz Koplewski, który oskarżył go o brak odpowiedzialności oraz lekceważenie wagi przysięgi małżeńskiej.

Tutaj widzę niestety brak odpowiedzialności. Po co był ten ślub? Antoni nie wiedział, co przysięgał? Wiara opiera się na czynach, a nie na słowach. To nie jest tak, że ślubuje się jedno, a robi się drugie – podkreślał ks. Koplewski, cytowany przez "Super Express".
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić