Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KOZ
|

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Są efekty interwencji polskiego MSZ

24
Podziel się:

Długo wydawało się, że na pogrzebie Krzysztofa Kowalewskiego zabraknie jego syna - Victora. Nie ma on bowiem polskiego paszportu, a obywatele Stanów Zjednoczonych nie są obecnie wpuszczani do Polski. Z pomocą przyszło Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Są efekty interwencji polskiego MSZ
Krzysztof Kowalewski (ONS.pl)

Wciąż nie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Według informacji przekazanych przez "Fakt" może zostać zaplanowany dopiero na drugą połowę marca.

Słyszałam, że rodzina myśli o dniu, w którym przypadałyby jego urodziny. Być może uda się też przylecieć do Polski z Ameryki jego synowi - mówiła w rozmowie z "Faktem" Olga Lipińska.

Przylot mieszkającego na co dzień w USA Victora stał pod znakiem zapytania. Syn aktora nie posiada bowiem polskiego paszportu, a obecnie obywatele Stanów Zjednoczonych nie są wpuszczani do Polski.

Na szczęście zdążyłem się z tatą pożegnać telefonicznie na kilka dni przed jego śmiercią. Nie jestem w stanie o tym mówić - tłumaczył Victor Kowalewski.

Ostatecznie jednak będzie mógł przylecieć do Polski. Stało się to możliwe dzięki interwencji Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wiceminister Piotr Wawrzyk nawiązał kontakt z konsulatem, a następnie Strażą Graniczną.

Są szczególne sytuacje, w których za indywidualną zgodą dana osoba może być wpuszczona do kraju - a wydaje się, że pogrzeb bliskiej osoby jest taką właśnie sytuacją - powiedział Wawrzyk "Super Expressowi".

Śmierć Krzysztofa Kowalewskiego. Aktor miał 83 lata

Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego. Informację o jego śmierci podał Jan Hartman, później potwierdziła to rodzina aktora. Od kilku lat miał problemy ze zdrowiem i co jakiś czas trafiał do szpitala.

Najdroższy Najwspanialszy Najczulszy. Nie przegrał żadnej walki! - żegnała go żona, Agnieszka Suchora.
Zobacz także: Dorosłe dzieci gwiazd. Dorastały na naszych oczach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Polak .
rok temu
No co z tego ze nie ma paszportu polskiego a to juz wtedy nie Polak ? .
Hasyd
rok temu
Nie było zgody na hasydzki kapelusz z opakowaniem bo do samolotu nie pasował jako bagaż podręczny.
niemiec
rok temu
ojciec to jest jednak ojciec i nie wiadomo choćby jaki był i tak uważam że jego rodowite dzieci nawet gdy nie mieli dobrych stosunków mogą go pożegnać bo to on ich spłodził i jednak wychował i nawet gdy byłby zły nie należy tak o nim mówić...
kazek
rok temu
zmarł z nienawisci do Pisu
Irenairena
rok temu
Jakby p. Krzysztof zmarł na covid, to trąbiły by o tym wszystkie media, ale że po szczepionce to cisza jak makiem zasiał.
Maris
rok temu
Syn wiedział że ojciec jest ciężko chory to nie przyleciał ,wyrobił PASZPORTU a teraz przyleci po KASE Spadek I idioci się zaangażowali A kim był Kowalewski Aktorem ,
Trelka
rok temu
Fake news.
Gosc
rok temu
Przecież syn aktora mógł wyrobić sobie Polski paszport bo jest Polakiem. Nie potrzeba aż interwencji Ministerstwa. Kazdy Polak ma prawo do wjazdu do swojego kraju.
Ewa
rok temu
Wiem, ze to się udaje, tez w innych krajach, jeśli się napisze i uzasadni, szczególnie jeśli chodzi o rodzinę, to dostają ludzie z innymi paszportami dostają zgodę, to nie jest jakoś zależne od pozycji.
Wysłali...
rok temu
... na bilet czy samolot wojskowy w odpowiedniej chwili?
można?
rok temu
Jeszcze niedawno Kowalewski wywiadował "jaki to obrzydliwy jest PIS". A PIS właśnie tak załatwia sprawy, patrząc i myśląc o człowieku, a nie o jego poglądach.
Ernest
rok temu
Nie jedna osoba w takiej sytuacji nie mogła wjechać do Polski a tutaj proszę ministerstwo i to ma być normalny kraj i prawo równe dla wszystkich paranoja.
Pytający
rok temu
Czy każdy ma szansę na takie traktowanie Panie niedoszły Rzeczniku Praw Obywatelskich?
8787
rok temu
Przykre , że rząd robi dla tych, co mają nas gdzieś i tylko jak trwoga to do Boga, niż dla swoich obywateli. No ale jak tatuś powtarzał: "patriota to idiota", to i synalek nawet paszportu Polskiego się wyrzekł.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić