Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Są efekty interwencji polskiego MSZ

40

Długo wydawało się, że na pogrzebie Krzysztofa Kowalewskiego zabraknie jego syna - Victora. Nie ma on bowiem polskiego paszportu, a obywatele Stanów Zjednoczonych nie są obecnie wpuszczani do Polski. Z pomocą przyszło Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Są efekty interwencji polskiego MSZ
Krzysztof Kowalewski (ONS.pl)

Wciąż nie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Według informacji przekazanych przez "Fakt" może zostać zaplanowany dopiero na drugą połowę marca.

Słyszałam, że rodzina myśli o dniu, w którym przypadałyby jego urodziny. Być może uda się też przylecieć do Polski z Ameryki jego synowi - mówiła w rozmowie z "Faktem" Olga Lipińska.

Przylot mieszkającego na co dzień w USA Victora stał pod znakiem zapytania. Syn aktora nie posiada bowiem polskiego paszportu, a obecnie obywatele Stanów Zjednoczonych nie są wpuszczani do Polski.

Na szczęście zdążyłem się z tatą pożegnać telefonicznie na kilka dni przed jego śmiercią. Nie jestem w stanie o tym mówić - tłumaczył Victor Kowalewski.

Ostatecznie jednak będzie mógł przylecieć do Polski. Stało się to możliwe dzięki interwencji Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wiceminister Piotr Wawrzyk nawiązał kontakt z konsulatem, a następnie Strażą Graniczną.

Są szczególne sytuacje, w których za indywidualną zgodą dana osoba może być wpuszczona do kraju - a wydaje się, że pogrzeb bliskiej osoby jest taką właśnie sytuacją - powiedział Wawrzyk "Super Expressowi".

Śmierć Krzysztofa Kowalewskiego. Aktor miał 83 lata

Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego. Informację o jego śmierci podał Jan Hartman, później potwierdziła to rodzina aktora. Od kilku lat miał problemy ze zdrowiem i co jakiś czas trafiał do szpitala.

Najdroższy Najwspanialszy Najczulszy. Nie przegrał żadnej walki! - żegnała go żona, Agnieszka Suchora.
Zobacz także: Dorosłe dzieci gwiazd. Dorastały na naszych oczach
Autor: KOZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić