aktualizacja 

Rutkowski w serialu o Iwonie Wieczorek. To już prawie pewne

30

Zaginięcie Iwony Wieczorek to jedna z najgłośniejszych spraw kryminalnych minionych lat, która poruszyła wielu Polaków. Na jej podstawie powstanie serial, w którym wystąpi detektyw Krzysztof Rutkowski.

Rutkowski w serialu o Iwonie Wieczorek. To już prawie pewne
fot. AKPA/Krzysztof Rutkowski, Facebook/Iwona Wieczorek (AKPA)

Ta historia niewątpliwie poruszyła wiele serc i przywoływana jest do dziś. Iwona Wieczorek zniknęła 17 lipca 2010 roku. W sprawę, zaangażowanych było mnóstwo osób, w tym bliscy zaginionej, policja, media, a nawet jasnowidzowi. 

Według ustaleń policji, 16 lipca kobieta spędzała czas w gronie znajomych w klubie w Sopocie. Tam jednak miało dojść do kłótni między nią a jej koleżanką, a jako powód sprzeczki podano treść wiadomości SMS, jaką otrzymała Iwona. 

Iwona Wieczorek opuściła imprezę i chciała wrócić pieszo do Gdańska. O 4:12 zarejestrowały ją kamery miejskiego monitoringu. To ostatni raz, kiedy ktokolwiek ją widział. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Iga Krefft o 35-metrowym domku i mieszkaniu. Ma współlokatorkę!

Ta historia wstrząsnęła całą Polską i do dziś nie wiadomo, co stało się z Iwoną Wieczorek. Od 13 lat jednak sprawa jest w centrum zainteresowania mediów, ale też stanowi inspirację dla twórców. 

Powstanie serial o Iwonie Wieczorek. Wystąpi w nim Krzysztof Rutkowski

Dotychczas napisano m.in. książkę "Co się stało z Iwoną Wieczorek", a także wyprodukowano film "Dzieciństwo Iwony Wieczorek". Okazuje się jednak, że już niedługo światło dzienne ujrzy także serial opowiadający historię zaginięcia nastolatki. 

Redaktorzy Pudelka dowiedzieli się, że będzie to trzyodcinkowa produkcja, w której pojawi się wywiad z matką zaginionej, policjantami, a także znanym polskim detektywem Krzysztofem Rutkowskim.

Krzysztof Rutkowski od samego początku był mocno zaangażowany w śledztwo. Przed laty utrzymywał, że dziewczyna może znajdować się w Szwecji, później jednak wycofał się z tych zeznań i przyznał, że chciał jedynie sprawić, by media zainteresowały się zaginięciem Iwony. 

8 marca br. zorganizował konferencję, podczas której po raz kolejny wypowiedział się na temat tajemniczego zniknięcia kobiety. Stwierdził wtedy, że daje kilka procent szans na to, że Iwona nadal żyje.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić